Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Filament PLA High Speed produkcji Rosa3D Filaments - odkryj zupełnie nowe możliwości druku 3D

Article Image
Ceniony w świecie druku 3D kwas polimlekowy (PLA) znany jest z biodegradowalności i wystarczającej łatwości stosowania. Pojawienie się na rynku szybkich drukarek 3D w rzeczy samej doprowadziło do wygenerowania zapotrzebowania na filament, który ma nadążyć za ich możliwościami. Filament PLA High Speed produkcji Rosa3D Filaments jest odpowiedzią na te wymagania. Łączy w sobie brak nieprzyjemnego zapachu, niski skurcz, nietoksyczność i biodegradowalność z ulepszonym płynięciem oraz wyższym, wręcz ulepszonym rozpraszaniem ciepła.

Filament PLA High Speed charakteryzuje się znacznie lepszym płynięciem i skuteczniejszym odprowadzaniem ciepła w stosunku do filamentów PLA. Formuła tegoż filamentu gwarantuje płynne i ciągłe podawanie materiału, szczególnie przy znaczących prędkościach drukowania. Zwiększone płynięcie umożliwia szybszą ekstruzję po stopieniu, co ma bezpośredni wpływ w przypadku zwiększenia wydajności drukowania. Tego rodzaju modyfikacje nie tylko skutkują, w wielu sytuacjach, większą dokładnością drukowania, ale też minimalizacją ryzyka zatkania, czy też zablokowania dyszy i nieudanych wydruków.

Najważniejsze cechy filamentu PLA High Speed (część 1)

Filament PLA High Speed jest produktem kompatybilnym z szeroką gamą szybkich drukarek 3D, którego właściwości pozwalają na realizację projektów 3D z szybkościami druku 50 cm/s bądź więcej - bez problemów z ekstruzją. Doskonała adhezja międzywarstwowa i niski skurcz czynią go trafionym wyborem dla projektów wymagających wysokiej estetyki i precyzji - o ile temperatura druku zostanie dostosowania do szybkości działania drukarek 3D, tj. do zakresu: 180-210°C - dla niższych szybkości luib do zakresu 220-240°C - dla wyższych szybkości.

Więcej informacji pod adresami: link 1, link 2 i link 3

Najważniejsze cechy filamentu PLA High Speed (część 2)
Wideo
Firma: Rosa3D Filaments
Tematyka materiału: drukarki 3D, filamenty, kwas polimlekowy, PLA, PLA High Speed, Rosa3D Filaments
AUTOR
Źródło
rosa3d.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"