Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Inżynierski duet «Nieobliczalnych» zwycięzcą zawodów Symkaton

Article Image
Złożony ze studentów Politechniki Warszawskiej (PW) oraz Politechniki Wrocławskiej (PWr) duet z powodzeniem zaprojektował w 24 godziny zawór Tesli i wydrukował go na drukarce 3D. Zawór powstał podczas finału zawodów Symkaton.

W finale, który miał miejsce w Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) w Krakowie uczestniczyło 5 drużyn wyłonionych na drodze eliminacji. Duet „Nieobliczalnych” stanowili studenci: Edvin Podlevski z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz Marceli Kieruzalski z Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Podczas zawodów należało zaprojektować zawór Tesli w niespełna 24 godziny. Zadanie to pomyślnie wykonano z zastosowaniem narzędzi CFD firmy Ansys. Po zaprojektowaniu zawór został wydrukowany na drukarce 3D, a następnie go przetestowano. Członkowie duetu „Nieobliczalnych” poradzili sobie najlepiej z zadaniem na zawodach. Jak wyjaśnia Edvin Podlevski:

"Zwycięstwo w konkursie pozwoliło nam nieszablonowe podejście do problemu i kreatywne rozwiązanie. Istotne było zgranie duetu. Wysoki poziom uczestników sprawił, że rywalizacja trwała do samego końca."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Duet "Nieobliczalnych" (od lewej): Edvin Podlevski i Marceli Kieruzalski
Galeria
Firma: Politechnika Warszawska (PW)
Tematyka materiału: Akademia Górniczo-Hutnicza, Edvin Podlevski, Marceli Kieruzalski, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Symkaton
AUTOR
Źródło
pw.edu.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"