Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma Dyson prezentuje nowość w postaci rozwiązania do rzeczywistości rozszerzonej CleanTrace

Article Image
Rozwiązanie CleanTrace łączy w sobie kombinację technologii dla dosyć wydajnego, a zarazem inteligentnego, wnikliwego sprzątania wnętrz. Technologia LiDAR umożliwia CleanTrace mapowanie każdego pokoju z poziomu smartfonu użytkownika - wliczając w to nakładanie ścieżek czyszczenia za pośrednictwem AR, by pokazać, gdzie jest już, na dobrą sprawę, posprzątane i które miejsca w pokoju czeka jeszcze sprzątanie.

Po zakończeniu procesu sprzątania, można zeskanować wszystkie swoje pomieszczenia przy użyciu smartfona - szczególnie w celu identyfikacji potencjalnych luk w obszarze sprzątania. Innowacyjna technologia Piezo Sensor akustycznie wykrywa i zlicza zbierane przez cały czas molekuły kurzu, uwidaczniając dowód głębokiego czyszczenia na ekranie. Dzięki rozwiązaniu CleanTrace, uzytkownicy mogą sprzątać o wiele bardziej metodycznie, mając zapewnione dla samych siebie użyteczne wizualizacje AR tych miejsc, w których już sprzątano oraz miejsc na które trzeba jeszcze pozwracać uwagę. Jak przyznaje wiceprezes ds. inżynierii w firmie Dyson Charlie Park:

"Zdaliśmy sobie sprawę, że wszyscy możemy się czegoś nauczyć od robotów sprzątających, z łatwością wiedzących gdzie są w pomieszczeniu, gdzie były i gdzie muszą się jeszcze udać, w celu zapewnienia czystości. Za sprawą rozwiązania Dyson CleanTrace (...) można teraz bardzo łatwo podejrzeć gdzie już było sprzątane, a gdzie jeszcze nie było, co wraz z naszą wyjątkową technologią Piezo Sensor do wykrywania cząstek kurzu, stanowi dowód na czystość wnętrz."

Więcej informacji tutaj oraz na filmie pod zdjęciem.

Pan Charlie Park - wiceprezes ds. inżynierii w firmie Dyson
Wideo
Firma: Dyson
Tematyka materiału: AR, Charlie Park, CleanTrace, Dyson, Piezo Sensor, rzeczywistość rozszerzona
AUTOR
Źródło
dyson.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"