Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Polska firma QNA Technology posiada eksperymentalną, pilotażową linię syntezy kropek kwantowych

Article Image
Dnia 5 lutego 2024 roku polska firma QNA Technology zakończyła budowę unikalnej i eksperymentalnej, pilotażowej linii syntezy kropek kwantowych. W następnych latach firma zamierza skoncentrować się na poszukiwaniu optymalizacji, jak też i usprawnień procesowych, zwiększaniu wydajności prowadzonych syntez kropek kwantowych oraz zwiększeniu stopnia automatyzacji, przy obniżeniu jednostkowych kosztów produkcji.

Zgodnie z zapowiedziami QNA Technology powstała dnia 5 lutego 2024 roku pilotażowa linia syntezy kropek kwantowych będzie rozwijana, tzn. czeka ją modyfikacja, a także rozbudowa i rozszerzenie o nowe możliwości, co może wiązać się z zakupami następnych elementów oraz, jakby nie patrzeć, urządzeń w przyszłości. Decyzje te będą podejmowane na podstawie wielu istotnych wniosków z procesu walidacji i użytkowania pilotażowej linii syntezy. Jak wyznaje w poniższej wypowiedzi prezes firmy QNA Technology, Artur Podhorodecki:

"Ukończenie budowy linii pilotażowej, do syntezy kropek kwantowych, stanowi kolejny krok z tytułu ścieżki naszego rozwoju. Następnymi etapami - planowanymi na ten rok, bezpośrednio po realizacji testów technologicznych, dla całości układu będą: odtworzenie procesu syntezy kropek kwantowych na linii pilotażowej i dostosowanie go do wymagań technicznych, które z pewnością są specyficzne dla przytoczonej linii - jest to m.in. osiągnięcie znaczącego stopnia powtarzalności syntez o parametrach, które spełniają oczekiwania potencjalnych klientów. W praktyce realizacja owego celu pozwoli nam na przejście z klientami, którzy aktualnie testują nasze materiały (...) do kolejnych etapów współpracy oraz znacząco wzmocni nasze wizerunki w branży (...). Realizacja tego celu pozwoli nam w całości zaspokoić popyt klientów związany z zapotrzebowaniem na rosnące ilości materiału, wymagane m.in. do wytworzenia (...) rodziny urządzeń prototypowych, które stosują nasze kropki. Eksperymentalna linia pilotażowa jest z pewnością także niezbędna do zebrania doświadczeń, które posłużą nam do zaprojektowania w przyszłości produkcyjnej linii syntezy o większej wydajności."

Więcej informacji pod adresem: qnatechnology.com

Pan Artur Podhorecki - prezes firmy QNA Technology
Wideo
Firma: QNA Technology
Tematyka materiału: Artur Podhorodecki, innowacje, inwestycje, kropki kwantowe, linie syntezy, QNA Technology
AUTOR
Źródło
qnatechnology.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"