Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Grupa ZF prezentuje nowy system inteligentnych pasów bezpieczeństwa

Article Image
Dzięki nowemu systemowi pasów bezpieczeństwa, Grupa ZF umożliwia o wiele lepsze dostosowanie siły napięcia pasów do rozmiaru i masy ciała osób, które są w pojazdach. Dostępny w systemie wielostopniowy ogranicznik obciążenia (z ang. Multi-Stage Load Limiter, MSLL) odpowiedzialny jest przede wszystkim za wygodną regulację systemu. Pomaga on znacząco ograniczać skutki wypadków, umożliwiając producentom modeli samochodów spełnienie zwiększonych wymagań NCAP Roadmap 2030.

Innowacyjne podejście do systemu inteligentnych pasów bezpieczeństwa Grupy ZF polega w praktyce nie tylko na indywidualnych opcjach sterowania elementami, lecz też na możliwości interakcji z innymi systemami bezpieczeństwa w aucie. Tym sposobem pasy bezpieczeństwa, które są w systemie,  stają się inteligentnym, łatwo sterowanym rozwiązaniem. Aby zapewnić zwiększoną elastyczność, Grupa ZF oferuje napinacz pasa z wielostopniowym, przełączanym ogranicznikiem obciążenia (MSLL). Charakteryzuje go wielostopniowa konstrukcja i może, na dobrą sprawę, dobierać siły, które przytrzymują osobę w aucie podczas zderzenia. Opisywany ogranicznik zapewnia małym, lekkim wagowo osobom idealnie dostosowaną ochronę w razie wypadków o umiarkowanej intensywności (z prędkością uderzenia do 35 km/h). Dotyczy to w szczególności dzieci na tylnym siedzeniu auta. Osoby starsze, które narażone są na głębsze i poważniejsze ryzyko obrażeń ze względu na m.in. zmienioną strukturę kości, także mogą bez ograniczeń korzystać z ogranicznika MSLL. Jest to niepowtarzalne rozwiązanie, które oferuje, w każdym przypadku, duże bezpieczeństwo pasażerów o dużej masie, w razie wypadku, który wyróżnia duże przeciążenie (przy prędkości uderzenia powyżej 56 km/h). Dostarczany przez Grupę ZF system umożliwia właściwe reagowanie na osoby o innych wzrostach oraz dogodne sterowanie siłami pasów. Wszystko to ma na celu spełnienie wymagań NCAP Roadmap 2030 mających być surowszymi względem tego, co obowiązywało w ostatnich latach.

Więcej informacji pod adresem: press.zf.com

Wideo
Firma: Grupa ZF
Tematyka materiału: bezpieczeństwo, Grupa ZF, inteligentne pasy bezpieczeństwa, kierowcy, pasy bezpieczeństwa, samochody
AUTOR
Źródło
press.zf.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"