Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Jeden wydajny system firmy ABB dla różnych smaków i odmian piwa

Article Image
W niedawnym czasie firma ABB wprowadziła na rynek system ABB Ability BeerMaker, który z jednej strony monitoruje oraz steruje procesem warzenia i fermentacji piwa, a z drugiej strony pozwala na ingerencję w ten proces na bieżąco, i to metodą zdalną. Cały proces można zasymulować jeszcze przed jego uruchomieniem, a dzięki informacjom i parametrom zaszytym w aplikacyjnej bibliotece, system podpowie jakiego typu napój, a dokładniej rodzaj piwa, będzie efektem końcowym.

W pełni pisany branży browarniczej system ABB Ability BeerMaker obsługuje tzw. fazę zimną procesu produkcji piwa, tj. fermentację, dojrzewanie i filtrację. Jest to nadzwyczaj istotny etap produkcji piwa, jeżeli chodzi o zmiany w recepturze (tzn. ingerowanie w smak piwa). Ponieważ system operuje na platformie cyfrowej ABB Ability 800xA, nie ma ograniczeń licencyjnych co do liczby zapisanych receptur. Istnieje pełna swoboda przy tworzeniu różnych receptur piwa - bez kasowania starych. Znając ograniczenia technologiczne zakładów produkcyjnych system ABB Ability BeerMaker uniemożliwia wprowadzanie danych, które wpłynęłyby negatywnie na jakość produkowanego piwa. Opisywany system integruje cały proces produkcji piwa, dając z jednej strony wyższą produktywność i energooszczędność, a z drugiej pozwalając na bieżąco zmieniać parametry wytwarzanego trunku.

Logo firmy ABB

Jak przedkłada dyrektor sprzedaży w biznesie Automatyki Procesowej ABB w Polsce, Marek Strymer:

"Istnieją cyfrowe rozwiązania, dzięki którym na tej samej linii produkcyjnej można wytwarzać różne gatunki piwa, a także w sposób kreatywny wpływać na proces warzenia i fermentacji. A wszystko to przy zachowaniu najwyższych standardów w zakresie reżimów produkcyjnych, i z perspektywą zmniejszenia kosztów energii oraz zużycia wody."

Więcej informacji pod adresem: new.abb.com

Pan Marek Strymer - dyrektor sprzedaży w biznesie Automatyki Procesowej ABB w Polsce
Wideo
Firma: ABB
Tematyka materiału: ABB, ABB Ability BeerMaker, browary, Marek Strymer, piwo, piwowarstwo
AUTOR
Źródło
new.abb.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"