Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firmy ABB i Samsung integrują technologie, które zwiększą możliwości inteligentnego budynku

Article Image
Co konkretnie zostanie zintegrowane? Przede wszystkim platforma Homeniq według pomysłu firmy Samsung z wieloma produktami firmy ABB w obszarze inteligentnego budynku: ABB-free@home, jak też i ABB i-bus KNX. Zarządzanie produktami obydwu producentów będzie możliwe w ramach jednego panelu - użytkownik będzie płynnie i wygodnie przechodzić z jednej aplikacji do drugiej.

Na jednym ekranie pojawią się panele do obsługi wszystkich elementów budynku: systemów HVAC, systemów bezpieczeństwa, aparatury energetycznej, oświetlenia, czujników ruchu, czy rolet i sprzętu AGD. Integracja rozwiązań spod znaku: "smart home" przełoży się też na dosyć wydajną sieć energetyczną w budynkach. Wybrane rozwiązania mogą zmniejszać obciążenie w tzw. godzinach szczytowych, kiedy cena za energię jest największa. Nie bez znaczenia jest też i skuteczniejsze zarządzanie instalacjami fotowoltaicznymi. Jak wyjaśnia osoba pracująca w biznesie Elektryfikacji ABB w Polsce, Jarosław Grabowski:

"Nowoczesny budynek to setki urządzeń i systemów, które trzeba monitorować i regulować o każdej porze. Wszystko ma działać niezawodnie bądź sprawnie, a najlepiej jeszcze w sposób efektywny energetycznie. Osoby, które zarządzają tego typu budynkami oczekują rozwiązań holistycznych, dzięki którym wszystko będzie dostępne w jednym miejscu, i to za pomocą już jednego kliknięcia. Współpraca ABB z firmą Samsung otwiera szereg ciekawych możliwości w dziedzinie zintegrowanego budynku. Jest to nowa jakość z perspektywy deweloperów oraz instalatorów na polskim rynku."

Więcej informacji pod adresem: new.abb.com

Pan Jarosław Grabowski - osoba pracująca w biznesie Elektryfikacji ABB w Polsce
Firma: ABB
Tematyka materiału: ABB, ABB-free@home, ABB i-bus KNX, Homeniq, Samsung, smart buildings
AUTOR
Źródło
new.abb.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"