Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Skanery bezpieczeństwa Rohde & Schwarz zwiększają komfort pasażerów na lotnisku Schiphol w Amsterdamie

Article Image
Niedawno lotnisko Schiphol w Amsterdamie zainstalowało skanery bezpieczeństwa o oznaczeniu R&S QPS201, produkcji Rohde & Schwarz. Skanery te umożliwiają szybką kontrolę pasażerów, bez konieczności: podnoszenia przez nich rąk i rewizji osobistych. Otwarta konstrukcja skanera sprawia, że jest on przyjemniejszy dla osób, które czują i wyglądają na skrępowane w klasycznych skanerach kabinowych.

Ostatni niedobór personelu lotniska Schiphol w Amsterdamie po pandemii COVID-19 okazał się główną przeszkodą w obsłudze ruchu lotniczego. Na skutek długich kolejek pasażerów do kontroli bezpieczeństwa dokonano pełnej modernizacji strefy bezpieczeństwa Schengen gdy chodzi o wspomniane lotnisko. Zainstalowano m.in. skanery R&S QPS201, które zredukowały, w stopniu znaczącym, liczbę rewizji osobistych, a pasażerowie zaczęli doświadczać: wygody i szybkości obsługi w punktach kontroli bezpieczeństwa. Dość kluczową dla lotniska Schiphol w Amsterdamie sprawą była terminowa dostawa skanerów R&S QPS201 na miejsce. Pomimo światowego niedoboru komponentów, firma Rohde & Schwarz okazała się niezawodna w tym aspekcie. Każdy z dostarczonych skanerów bezpieczeństwa został wykonany w Niemczech, a dzięki racjonalnym łańcuchom dostaw, firma była w stanie wywiązać się z terminów.

Skaner bezpieczeństwa R&S QPS201

Jak przyznaje nadzorca prac związanych z instalacją skanerów bezpieczeństwa R&S QPS201 na lotnisku Schiphol w Amsterdamie, Perry van Kan:

"Modernizacja takich miejsc jak strefa bezpieczeństwa Schengen wymaga dosyć dużo pracy czy planowania. Usługi pasażerskie muszą być podtrzymane, a zmiany nie mogą powodować, w praktyce, ograniczeń. Zazwyczaj taki proces zajmuje mnóstwo czasu, a my go nie mieliśmy. To dla nas wspaniałe, że skanery bezpieczeństwa zostały dostarczone w tak krótkim czasie, a współpraca z Rohde & Schwarz okazała się bardzo elastyczna."

Więcej informacji pod adresem: rohde-schwarz.com

Skaner bezpieczeństwa R&S QPS201
Pan Perry van Kan - nadzorca prac związanych z instalacją skanerów bezpieczeństwa R&S QPS201
na lotnisku Schiphol w Amsterdamie
DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja R&S QPS201
Firma: Rohde & Schwarz
Tematyka materiału: Amsterdam, lotniska, Rohde & Schwarz, R&S QPS201, Schiphol, skanery bezpieczeństwa
AUTOR
Źródło
rohde-schwarz.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"