Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma Emitel zbuduje system inteligentnego zarządzania miejscami parkingowymi w Ostrowie Wielkopolskim

Article Image
Na zlecenie miasta Ostrów Wielkopolski, firma Emitel wdroży system monitorowania 1000 miejsc parkingowych w tym mieście. Oparte na rozwiązaniach Internetu Rzeczy (IoT) rozwiązanie pomoże kierowcom szybciej odnaleźć wolne miejsca do parkowania.

W ramach przewidzianych prac, firma Emitel zainstaluje około 1000 czujników parkingowych, na 6 parkingach, i 10 inteligentnych tablic informacyjnych. Wszystkie czujniki będą posiadać: radarowe oraz magnetyczne systemy detekcji pojazdów. Dzięki błogiej współpracy z miastem Ostrów Wielkopolski, firma wdroży kompletny system informatyczny, przeznaczony do pełnej obsługi rozwiązania. System monitorowania miejsc parkingowych będzie oparty o sieci: GSM i LoRaWAN w zakresie komunikacji z tablicami informacyjnymi. Informacje o każdym wolnym miejscu będą, domyślnie, udostępnione wybranym aplikacjom parkingowym. Budowa całości systemu ma pochłonąć, bagatela, 1,7 miliona złotych.

Logo firmy Emitel

Jak wyjaśnia wiceprezes zarządu firmy Emitel, Maciej Staszak:

"Niezwykle nas cieszy, że Ostrów Wielkopolski zdecydował się na to, by zamontować u siebie system, który sprawdza się w innych miejscach w Polsce. Jesteśmy, do gruntu, przekonani, że realizacja koncepcji Inteligentnych Miast może oznaczać wyborne korzyści dla: mieszkańców i jednostek administracji publicznej oraz przedsiębiorstw prywatnych (...). Rozwiązania Emitel w istocie przyczyniają się do rozwoju inteligentnych miast w Polsce. To rozwiązanie pomoże z szybszą lokalizacją wolnych miejsc parkingowych, ale też spowoduje, że powstrzymane będą pędy pojazdów (...), kierowcy zaoszczędzą na paliwie (...) i zmniejszy się emisja spalin."

Więcej informacji pod adresem: emitel.pl

Pan Maciej Staszak - wiceprezes zarządu firmy Emitel
Wideo
Firma: Emitel
Tematyka materiału: Emitel, GSM, Internet Rzeczy, LoRaWAN, Ostrów Wielkopolski, systemy parkingowe
AUTOR
Źródło
emitel.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"