Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Więcej tokenów sieciowych niż kart płatniczych Visa

Article Image
Organizacja Visa ogłosiła publikację więcej niż 4 miliardów tokenów sieciowych Visa Token Service (VTS) na świecie. Jest to kamień milowy w tworzeniu programu, który podnosi bezpieczeństwo transakcji w sieci oraz przyczynia się do rozszerzenia sieci akceptacji w sektorze e-commerce. Obecnie tokenów jest więcej niż kart.

Od początku pandemii COVID-19 sprzedaż internetowa wzrosła o blisko 50%. Aby zapewnić bezpieczeństwo zwiększonej liczbie transakcji w sieci, organizacja Visa wprowadziła tokeny sieciowe Visa Token Service (VTS), które zastępują liczące 16 cyfr numery kont bankowych. Każdy taki token może zostać odczytany tylko przez Visa, dzięki czemu wszelcy posiadacze rachunków pieniężnych są chronieni przed działaniami przestępców i podmiotów chcących wykraść dane. Z analiz organizacji Visa wynika, że użycie tokenów doprowadziło do spadku liczby oszustw o 28%. Pozwala to sprzedawcom zwiększać sprzedaż oraz zaoszczędzać na wydatkach związanymi z oszustwami.

Logo organizacji Visa

Jak wyjaśnia dyrektor orgnanizacji Visa na Polskę, Adrian Kurowski:

"Tokenizacja to proste, lecz skuteczne rozwiązanie, którego pionierem była Visa. Polega ono na zmianie danych karty na przypadkowy ciąg cyfr, który dla oszustów jest bezwartościowy. Pozwala to zapobiegać ich działaniom i sprawia, że płatności sieciowe są bezpieczne. Coraz więcej wydawców kart, agentów rozliczeniowych, sprzedawców i konsumentów korzystają z technologii tokenów przy transakcjach. To pokazuje, że przyszłość pieniądza jest cyfrowa, tj. trzeba ją budować na zaufaniu (...). Coraz szersze wykorzystanie tokenizacji pozwala w pełni realizować misję Visa, którą jest wspieranie rozwoju ludzi, firm i całej gospodarki."

Więcej informacji pod adresami: link 1, link 2 i link 3

Pan Adrian Kurowski - dyrektor organizacji Visa na Polskę
Wideo
Firma: Visa
Tematyka materiału: e-commerce, karty płatnicze, płatności bezgotówkowe, Visa, Visa Token Service, tokeny sieciowe
AUTOR
Źródło
visa.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"