Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Produkcyjne znaczenie gazu neonowego w firmie SK hynix

Article Image
Firma SK hynix zwiększyła wykorzystanie lokalnie wytwarzanego gazu neonowego do prawie 40% przy produkcji układów scalonych. Stało się to możliwe dzięki dużym zasobom tego gazu w Korei Południowej.

Mimo niesprzyjających okoliczności na świecie, firma SK hynix do dzisiaj utrzymuje stabilne dostawy gazu neonowego, redukując koszty jego nabycia. Celem firmy jest korzystanie tylko z niemportowanych zasobów wspomnianego gazu od 2024 roku. Do niedawna firma polegała na jego imporcie, który jednak zdrożał. Teraz SK hynix skupuje gaz u południowokoreańskich firm: POSCO i TEMC. Kupiony gaz jest stosowany w fotolitografii półprzewodników i laserach ekscymerowych. Neon jest rzadkim pierwiastkiem, który stanowi wyłącznie 0,00182% składu powietrza. Firma planuje zabezpieczyć różne zasoby dla jej technologii półprzewodnikowych. Jak wyjaśnia szef działu zamówień materiałów w firmie SK hynix, Hongsung Yoon:

"Współpraca z krajowymi partnerami w znacznym stopniu przyczyniła się do ustabilizowania dostaw gazu neonowego (...). Planujemy wzmocnić łańcuch dostaw (...) poprzez współpracę z naszymi partnerami."

Więcej informacji pod adresem: news.skhynix.com

Firma: SK hynix
Tematyka materiału: gaz neonowy, laser ekscymerowy, neon, POSCO, SK hynix, TEMC
AUTOR
Źródło
news.skhynix.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"