Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Farnell poszerza ofertę o nowe produkty Power Integrations

Article Image
Farnell poszerza swoją ofertę produktów marki Power Integrations wprowadzając serię InnoSwitch3

Nie lada gratka dla fanów optymalizacji i wydajności!

Któż z nas nie szukał kiedyś bardziej optymalnych rozwiązań dla tworzonych na własną rękę systemów? Farnell, globalny dystrybutor komponentów i rozwiązań elektronicznych, rozbudował swoją ofertę wyrobów marki Power Integrations wprowadzając do niej układy scalone serii InnoSwitch3, w której zastosowano technologię PowiGaN. Jest to rozwiązanie skierowane do tych inżynierów, którzy poszukują większej efektywności energetycznej.
 
Seria układów scalonych InnoSwitch3 pozwala osiągnąć nawet 95-procentową sprawność w szerokim zakresie obciążeń i z mocą na wyjściu do 100 W, w zastosowaniach wewnątrz obudów bez potrzeby korzystania z radiatora. Technologia PowiGaN zmniejsza straty przełączania tranzystorów, sprawiając że ładowarki i inne zasilacze stają się bardziej wydajne, mniejsze oraz lżejsze w porównaniu do konwencjonalnych konstrukcji zbudowanych w oparciu o układy krzemowe.
 
Zapytany o tę kwestię Lee Turner, globalny dyrektor ds. półprzewodników i systemów jednopłytkowych, powiedział:
 
„Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą gamę innowacyjnych rozwiązań Power Integrations o InnoSwitch3 z technologią PowiGaN. Ta gama wysoce zintegrowanych chipów może wyeliminować miliony elementów elektronicznych z zasilaczy AC-DC, sterowników bramek i świateł LED. Jednocześnie poprawiają one wydajność produktów końcowych. Układy scalone InnoSwitch3 umożliwiają naszym klientom projektowanie produktów, które mogą zapewnić wydajną transmisję i zużycie energii od miliwatów do megawatów”.
 
Układy scalone PowiGaN cechują się sprawnością do 95%, w pełnym zakresie obciążenia, aż do 100 W mocy i to w przypadku umieszczenia ich wewnątrz zamkniętych obudów, nawet bez korzystania z radiatora. Najczęściej układy te znajdują zastosowanie w:

  • zapasowych źródłach mocy, systemach podtrzymania zasilania oraz zasilacze działające w trakcie, gdy urządzenie jest w trybie uśpienia lub oczekiwania; układy te najlepiej sprawdzają się w urządzeniach domowych i w sprzęcie AGD,
  • komputery i inne urządzenia konsumenckie,
  • mierniki zużycia mediów,
  • inteligentne sieci zasilające,
  • przemysłowe systemy zasilania.
     

Wszystkich, którzy chcieliby głębiej zainteresować się tematem zachęcam do zapoznania się z komentarzem Farnella dostępnym na stronie element 14.

Firma: Farnell
Tematyka materiału: element14, farnell, news
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"