Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Building X firmy Siemens - przyszłość inteligentnych przestrzeni

Article Image
Building X to coś więcej niż jedynie cyfrowa platforma. To oryginalna wizja przyszłości inteligentnych budynków, ściśle związana z zaangażowaniem firmy Siemens w obszar zrównoważonych i efektywnych operacji budynkowych, które pozwalają na poprawę w znacznym stopniu komfortu użytkowania oraz zwiększenie wydajności obiektu. Dzięki wykorzystaniu potęgi digitalizacji, Building X tworzy bardziej inteligentne i reaktywne przestrzenie, które poprawią jakość życia wszystkich na Ziemi.

W sercu cyfrowej platformy Building X znajduje się rozbudowana sieć czujników, elementów wykonawczych i narzędzi analizy danych, które monitorują i optymalizują wydajność obiektu przez cały czas. Rozwiązania te zapewniają wgląd w czasie rzeczywistym w pobory mocy, czy wzorce zajętości i warunki środowiskowe. Pozwala to na bardziej przemyślane zarządzanie w dziedzinie zasobów oraz pomniejszenie kosztów, przy jednoczesnym wsparciu użytkowników w tworzeniu przestrzeni. Dzięki wysokiej automatyzacji i spersonalizowanemu sterowaniu, te budynki, które wyposażone zostały w Building X mogą dostosowywać się do indywidualnych preferencji, optymalizując komfort i produktywność użytkowników.

Charakterystyka platformy cyfrowej Building X

Jedną z zasadniczych cech Building X jest nacisk kładzony na zrównoważony rozwój. Poprzez minimalizowanie poboru mocy, a także maksymalizowanie efektywności, Building X nie tylko pozwala obniżać koszty operacyjne, lecz także pomaga w walce ze zmianami klimatycznymi i ich konsekwencjami. Opisywana platforma została zaprojektowana tak, aby była skalowalna i dało się prosto dostosować ją do różnych środowisk - od biurowców i szpitali, po kompleksy mieszkaniowe i placówki edukacyjne. Jej modularna architektura umożliwia łatwą integrację z istniejącą infrastrukturą, co czyni platformę dosyć praktycznym rozwiązaniem dla obiektów na całym świecie.

Charakterystyka platformy cyfrowej Building X

Aplikacje, które wchodzą w skład Building X i stanowią jego kluczowe elementy obejmują, na dobrą sprawę, takie rozwiązania, jak:

  • Security Manager - kompleksowe zarządzanie bezpieczeństwem w budynkach.
  • Energy Manager - pomaga w optymalizacji poborów mocy poprzez monitorowanie oraz analizę danych dotyczących zużycia energii.
  • Operations Manager - pozwala w całości na efektywne zarządzanie budynkiem, w tym: zarządzanie zasobami ludzkimi, planowanie przeglądów czy monitorowanie wydajności urządzeń.
  • 360° Viewer - zapewnia interaktywne wizualizacje przestrzeni budynków, co oznacza z założenia skuteczną ich ochronę przed pożarami.
  • Comfort AI - wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) w celu dopasowywania warunków wewnętrznych budynków do preferencji użytkowników.
  • Sustainability Manager - wspomaga w monitorowaniu zrównoważonymi praktykami w budynkach.

Więcej informacji pod adresem: siemens.com

Wideo
Firma: Siemens
Tematyka materiału: Building X, digitalizacja, inteligentne budynki, platformy cyfrowe, Siemens, zrównoważony rozwój
AUTOR
Źródło
siemens.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"