Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Ricoh Pro Z75 - pierwszy na świecie system do druku arkuszowego B2 wykorzystujący atrament wodny

Article Image
System ten pozwala uzyskać wysoką jakość produkcji przy utrzymaniu dosyć szybkiej realizacji zadań i obniżeniu nakładu pracy ze strony operatora. Własności te sprawiają, że Ricoh Pro Z75 wspiera transformację z druku offsetowego na cyfrowy. Premierowy, najnowszy model systemu będzie dostępny w sprzedaży w regionie EMEA począwszy, nie inaczej, od listopada 2023 roku.

Dostępne w systemie Ricoh Pro Z75 głowice piezoelektryczne ze stali nierdzewnej oferują na dobrą sprawę rozdzielczość natywną druku do 1200 dpi, przy wszystkich szybkościach pracy z czterokolorowymi atramentami pigmentowymi (CMYK). Gwarantowana jest prędkość druku jednostronnego do 4500 arkuszy na godzinę, a także do 2250 arkuszy na godzinę przy druku dwustronnym. Opatentowany system suszenia sprawia, że wydruki można poddać z miejsca i bez problemu dalszemu wykańczaniu. Ricoh Pro Z75 obsługuje szeroką gamę podłoży - m.in. papiery offsetowe i nośniki o gramaturze do 400 g/m2 oraz maksymalnym rozmiarze arkusza 58,5×75 cm. Trwała i przypominająca urządzenia offsetowe konstrukcja oraz zaawansowane, wytrzymałe głowice drukujące zostały zaprojektowane tak, żeby maksymalizować czas pracy systemu. Dbałość o szczegóły - od wspomaganego powietrzem podawania arkuszy, które jest przydatne w przypadku eliminacji problemów z transportem papieru, po konfigurowalną tacę odbiorczą o niebywałej pojemności, która zapewnia równe układanie papieru, usprawnia cały proces produkcji. System Ricoh Pro Z75 jest zgodny z bardzo szeroką gamą oprogramowania wspierającego automatyzację produkcji np. Ricoh TotalFlow BatchBuilder i Ricoh Supervisor.

Więcej informacji pod adresem: ricoh.pl

Wideo
Firma: Ricoh
Tematyka materiału: atramenty wodne, druk arkuszowy B2, Ricoh, Ricoh Pro Z75, Ricoh Supervisor, Ricoh TotalFlow BatchBuilder
AUTOR
Źródło
ricoh.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"