Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Zegar czasu rzeczywistego Real-time Clock MCB 117 firmy Danfoss

Article Image
Zegar czasu rzeczywistego Real-time Clock MCB 117 jest już dostępny dla wszystkich przetwornic częstotliwości VLT. Dzięki zapasowemu zasilaniu bateryjnemu, zegar ten działa nieprzerwanie. Niesie to ze sobą mnóstwo korzyści dla przetwornicy oraz firmy, w której jest zainstalowana.

Podczas analizy alarmów, albo błędów istotna jest znajomość dokładnego czasu wystąpienia zdarzenia. Pomaga to lepiej zrozumieć pochodzenie problemu i w efekcie wyciągnąć wnioski, które zaradzają temu problemowi. Sygnatura czasowa ułatwia identyfikację przyczyn, jako że dane łatwo skorelować z wydarzeniami, które miały miejsce w urządzeniach. Najnowsze przetwornice częstotliwości VLT dostarczane są z opcją Real-Time Clock MCB 117 dostępną w napędach. Opcja ta zapewnia ciągłą pracę przez co najmniej 10 lat. Nie ma tutaj konieczności resetowania czasu, a także dostosowywania zadań między: sterownikiem PLC, a napędem, za każdym razem kiedy jest on uruchamiany. Zegar na karcie sterującej zsynchronizowany jest z zegarem w napędzie. Real-time Clock MCB 117 odczytuje czas: od razu po włączeniu zasilania przetwornicy, codziennie o godzinie 3:00 oraz po resecie urządzenia. Kiedy zbliża się moment rozładowania baterii zegar ostrzega o obniżeniu wydajności. Pozwala to wymieniać baterię na nową w tzw. slocie D znajdującym się na karcie sterującej urządzenia. Dzięki Real-time Clock MCB 117, zegary przetwornic VLT działają stale i są zsynchronizowane. Gwarantuje to szybszą czy dokładniejszą analizę zdarzeń krytycznych. Ułatwia to także uruchamianie i konserwację. Programowanie można przeprowadzić lokalnie za pomocą samej przetwornicy lub zdalnie, za pośrednictwem oprogramowania konfiguracyjnego VLT MCT 10.

Więcej informacji pod adresem: danfoss.com

Wideo
Firma: Danfoss
Tematyka materiału: Danfoss, przetwornice, przetwornice częstotliwości, Real-time Clock MCB 117, VLT, zegary czasu rzeczywistego
AUTOR
Źródło
danfoss.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"