Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

System do przewietrzania i utrzymywania ciśnienia z serii 6500 przeznaczony dla jednostek FPSO

Article Image
Sprezentowany przez Pepperl+Fuchs system składa się z jednostki sterującej, upustu chroniącego obudowę i zaworu kolektora, które w sumie tworzą podstawę rozwiązania obudowy zabezpieczonej przed wybuchami. Same obudowy są w całości wykonane ze stali nierdzewnej SS316L, dzięki czemu nadają się do trudnych warunków morskich.

Specjalne tłumiki antywibracyjne obecne w systemie firmy Pepperl+Fuchs chronią obudowy i podzespoły elektryczne przed uszkodzeniami mechanicznymi, które są warunkowane przez: drgania silnika i warunki na morzu. Żeby zagwarantować, że rozwiązanie posiada wymagane obejście zewnętrzne, uwzględniono połączenia przekaźników i styczników certyfikowanych i przystosowanych do użytkowania w Strefie 1. W przypadku problemów na jednostkach FPSO układ zdalnych wejść i wyjść daje znaczącą możliwość obejścia jednostki sterującej systemu przewietrzania i utrzymywania ciśnienia - powietrze dalej przepływa poprzez zawór igłowy, a ciśnienie jest ciągle utrzymywane. Funkcja ta ułatwia wykonywanie prac konserwacyjnych w jednostce sterującej, która nie wymaga wyłączenia. Dodatkowe styczniki, a także przekaźniki gwarantują, że system jest w stanie się przełączać między 2 źródłami zasilania, w przypadku, gdy jeden z nich ulegnie awarii. Dzięki przedstawionemu rozwiązaniu, istnieje doń możliwość kontroli i monitorowania procesów na tankowcach FPSO w bezpieczny oraz wydajny sposób.

Więcej informacji pod adresem: pepperl-fuchs.com

Wideo
Firma: Pepperl+Fuchs
Tematyka materiału: FPSO, Pepperl+Fuchs, SS316L, statki morskie, systemy do przewietrzania i utrzymywania ciśnienia, tankowce
AUTOR
Źródło
pepperl-fuchs
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"