Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Miniaturowe złącza przemysłowe HAN 1A z oferty TME

Article Image
Firma HARTING to renomowany producent przemysłowych rozwiązań łączeniowych. Produkty oferowane przez firmę świetnie radzą sobie na polu automatyki, robotyki, transportu i w wielu innych dziedzinach korzystających z nowoczesnych maszyn. W ofercie TME znajdziemy między innymi miniaturowe złącza przemysłowe serii Han 1A.

Dzięki modułowości, która jest najważniejszą cechą wyróżniającą, rodziny złącz Han 1A, złącze może być stosowane w bardzo różnorodnych obszarach. Wszędzie tam, gdzie występują małe napędy, czujniki i urządzenia i gdzie ważna jest miniaturyzacja. Przykładowe złącze proste z tej serii przedstawia ilustracja 1.

Złącze proste Han 1A

Analogiczne złącze kątowe do montażu na panelu przedstawia ilustracja 2.

Złącze kątowe Han 1A

Kompletny asortyment tego systemu znajdziemy w katalogu TME

Ta rodzina złącz jest przygotowana w taki sposób, że złącze można “skomponować” tak, aby posiadało wymagane parametry. Użytkownik może elastycznie dobierać wkłady, kontakty, obudowy oraz systemy mocowania, osiągając stopień ochrony uzależniony od potrzeb. 

Stopień ochrony IP20 osiąga się już na wstępie, łącząc wciskowo dwa elementy (jeszcze zanim sięgnie się po uszczelki). Tak uzyskane połączenie bazowe można stosować bezpośrednio wewnątrz maszyn lub w innych obszarach, w których wymagana ochrona jest już zapewniona. W razie potrzeby, stosując dodatkowe elementy systemu stopień ochrony można podnieść maksymalnie do IP65, by złącza zastosować w trudniejszych warunkach środowiskowych. 

Dobierając do obudowy złącza odpowiedni wkład uzyskujemy złącze do przesyłu danych, sygnałów sterujących lub zasilania. Warto zapoznać się z filmem producenta prezentującym możliwości tej rodziny elementów.

W ramach ciekawostki do artykułu jest dołączona karta katalogowa widocznej na ilustracjach metalowej klamry spinającej złącza. Jest to element opcjonalny, nie zawsze potrzebny, jednak w razie potrzeby jest dostępny. Podobnie jak, uszczelki, zaślepki, kołki kodujące w różnych kolorach i elementy mocujące. Wszystko dobrze opisane, wykonane i pasujące do siebie nawzajem bez potrzeby używania siły.

Obudowy, uszczelki, wkłady i dławnice są w tej serii wykonane z wysoko odpornych materiałów, takich jak poliamid. Asortyment obejmuje także kontakty przyłączane śrubowo oraz zaciskowo zapewniające odporność połączeń na naprężenia mechaniczne.

Wideo
Do pobrania
Download icon Karta katalogowa
Firma: Transfer Multisort Elektronik (TME)
Tematyka materiału: Miniaturowe, uniwersalne złącza przemysłowe
AUTOR
Źródło
www.tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"