Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Dedykowany drukarkom system przewietrzania i utrzymywania nadciśnienia serii 6500 od Pepperl+Fuchs

Article Image
Jednym z problemów drukarek instalowanych w strefach zagrożonych wybuchem jest droga pobierania etykiety czy papieru z maszyny i przekazywania ich do rąk operatora. Nowe rozwiązanie firmy Pepperl+Fuchs umożliwia bezpieczne wprowadzenie szeregu modeli drukarek do stref zagrożonych wybuchami. Jest to system przewietrzania oraz utrzymywania nadciśnienia serii 6500.

Dzięki systemowi przewietrzania i utrzymywania nadciśnienia serii 6500 drukarki, które są w szczelnej obudowie wypełnionej powietrzem albo gazem obojętnym mogą być instalowane w strefie wolnej od wybuchów. Jeżeli ciśnienie wewnątrz obudowy jest co najmniej o 50 Pa (tzn. 0,5 mbar) wyższe, aniżeli ciśnienie otoczenia, to skutecznie zapobiega się przedostawaniu do środka wybuchowych mieszanek gazu i powietrza. Po zamknięciu drzwiczek i włączeniu dalej zasilania nie mogą egzystować gazy wybuchowe. Nad ich brakiem czuwa automatyczna faza wstępnego przewietrzania, która korzysta z powietrza albo z gazu obojętnego. Wbudowany w obudowę sterownik ochrony typu Ex p monitoruje i kontroluje funkcje obudowy ciśnieniowej i automatycznie podłącza napięcie zasilające do urządzeń niebędących rozwiązaniami Ex. Jest to osiągane przy zewnętrznie mocowanych elementach sterujących, które są używane, kiedy, w istocie, ma miejsce eksploatacja drukarki. Występują przy tym różne opcje montażu - m.in.: na stole, na stojaku, a także z rolkami. W zależności od modelu drukarki dopuszczalny zakres temperatury otoczenia wynosi: 5-40°C.

Więcej informacji pod adresem: pepperl-fuchs.com

Wideo
Firma: Pepperl+Fuchs
Tematyka materiału: bezpieczne użytkowanie, drukarki, Pepperl+Fuchs, strefy zagrożenia wybuchem, systemy przewietrzania, systemu utrzymywania ciśnienia
AUTOR
Źródło
pepperl-fuchs.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"