Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma Canon przedstawia ProStream 3000 - najnowszej generacji urządzenie przeznaczone do druku rolowego

Article Image
Powstałe na bazie sprawdzonej technologii ProStream urządzenie gwarantuje jakości porównywalne z drukiem offsetowym, dając możliwość wykorzystania jeszcze lepszej gamy podłoży, wliczając w to papier o wyższej gramaturze.

Obsługiwane przez ProStream 3000 nośniki mogą mieć maksymalnie: szerokości 55,8 cm i długości 152,4 cm. W przeliczeniu na strony wydajność maszyny to: 11 300 stron w formacie B2 na godzinę, bądź też 1 790 stron A4 na minutę. Dzieje się to przy nowoczesnym systemie suszenia, który dostarcza opływu powietrza przy ścieżce podawania papieru. Asymetryczny wygląd ProStream 3000 pozwala na skuteczne suszenie wydruków bez dotykania papieru - nadaje to bezpieczeństwo wrażliwym na zarysowania nośnikom. Stały poziom jakości druku, a także idealne odwzorowanie żywych kolorów, zapewnia użycie: piezoelektrycznych głowic drukujących "drop-on-demand", o rozdzielczości: 1200 dpi, jak również użycie polimerowych, stworzonych na bazie wody atramentów. Z maszyną drukującą ProStream 3000 prościej jest przenieść wysokie nakłady z dotychczas używanych urządzeń offsetowych. 

Wnętrze maszyny drukującej ProStream 3000

Nad jakością wydruków w maszynie ProStream 3000 czuwa Smart ColorGrip - technologia automatycznego nakładania płynu ColorGrip na określone obszary podłoża. Automatyzacja druku uzupełniona jest przez system kamer Inline Quality Control, który weryfikuje czy cały proces przebiega bez zakłóceń. Dzięki temu rozwiązaniu, operator maszyny poświęca mniej czasu na sprawdzanie bieżącej jakości produkcji. Opracowane przez Canon rozwiązanie jest energooszczędne - może być dołączone do zasilania o mniejszej mocy. Wszystko to sprawia, że ProStream 3000 jest praktycznym wyborem szczególnie dla mniejszych firm. Dodatkowe moduły suszenia i chłodzenia, a także zasilacz zostały przeniesione w inne miejsce maszyny, zapewniając lepszy dostęp dla operatorów.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Wideo
Firma: Canon
Tematyka materiału: Canon, druk rolowy, Inline Quality Control, ProStream, ProStream 3000, Smart ColorGrip
AUTOR
Źródło
canon.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"