Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

ACSP: Adresowalny System Sygnalizacji Pożarowej firmy SATEL

Article Image
Zadaniem systemu ACSP jest precyzyjne wykrywanie miejsca pojawienia się pożaru oraz zasygnalizowanie tej sytuacji optycznie i akustycznie. To, w połączeniu z szybką reakcją na zdarzenie, pozwala z miejsca rozpocząć akcję przeciwpożarową i wykonać skuteczną ewakuację osób.

System ACSP, podobnie jak każdy produkt firmy SATEL, przeszedł multum testów w różnych warunkach. Podstawową częścią systemu jest centrala sygnalizacji pożarowej zwana: ACSP-402. Centrala wspiera dwie adresowalne linie dozorowe w topologii pętli (linie zamknięte), po 128 urządzeń w każdej z nich. Istnieje możliwość pracy w topologii promieniowej - obsługa do 4 promieni (linii otwartych). Centrala obsługuje również pętle z odgałęzieniami zawierającymi urządzenia. System można poszerzyć o automatyczne i ręczne ostrzegacze, które się dołącza za pomocą modułów linii bocznej. Efektywne i precyzyjne zidentyfikowanie miejsca wykrycia pożaru to efekt podziału systemu na niezależne strefy, których może być w sumie nawet 256. Pojedyncza strefa dozorowa może obejmować 32 ostrzegacze pożarowe. Z kolei adresowalne sygnalizatory i wskaźniki mogą informować o zdarzeniach w wybranych miejscach systemu.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na poniższym filmie.

Wideo
Firma: SATEL
Tematyka materiału: ACSP, ACSP-402, Adresowalny System Sygnalizacji Pożarowej, ostrzegacze przeciwpożarowe, Satel, systemy przeciwpożarowe
AUTOR
Źródło
satel.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"