Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Złącza pneumatyczne do kontaktu z żywnością z oferty TME

Article Image
Oferta TME powiększyła się o mosiężne złącza AIGNEP serii 70000 dopuszczone do kontaktu z żywnością. Posiadają one certyfikację zgodność ze standardem NSF 169, czyli zostały dopuszczone do pracy w automatyce spożywczej.

Przemysł spożywczy ma cały wachlarz dodatkowych wymagań które muszą spełniać pracujące w nim urządzenia. Takie wymagania spełniają dostępne w ofercie TME złącza pneumatyczne do kontaktu z żywnością renomowanej marki AIGNEP. 

Do ich podstawowych zastosowań należą różne rodzaju dyspozytory, ekspresy do kawy i podobne maszyny aplikujące napoje i  płynną żywność, a także przemysł mleczarski. Ich konstrukcja umożliwia prosty i szybki montaż.

Produkty AIGNEP przystosowano do pracy z wężami o średnicach od 4 mm do 12 mm. Gwinty wykonano w standardzie metrycznym oraz calowym (wg powszechnie używanego standardu BSPP). Dzięki pokryciu mosiądzem niklowanym wykazują dobrą odporność na korozję i mogą być stosowane w trudnych warunkach środowiskowych. Wszystkie złącza pozbawione są silikonu, ich uszczelki wykonano z Vitonu, czyli kauczuku fluorowego opracowanego przez koncern DuPont. Materiał ten jest znakomitym uszczelniaczem, odpornym na czynniki termiczne i chemiczne, wykazuje właściwości samosmarujące, a ponadto – dzięki użyciu wulkanizatów fluorowych – jest całkowicie niepalny. W przypadku złączy serii 70000 uszczelki z Vitonu umożliwiają stosowanie tych złączy również do systemów próżniowych. Złącza z tej serii przedstawione są na ilustracji 1.

Złącze proste i rozgałęźnik AIGNEP z serii 7000

Złącza AIGNEP są dostępne w ofercie TME w trzech podstawowych typach: proste, kątowe oraz rozgałęźne „T”. Mogą pracować w temperaturach od (-15°C) do 200°C przy ciśnieniu  roboczym z zakresu od (-0,99 bar) do 20 bar.

Może się wydawać, że są to proste elementy, ale tutaj wyzwaniem jest spełnienie wszystkich wymogów; w przemyśle spożywczym na przykład nie można stosować narzynek i gwintowników. Ze względów sanitarnych gwinty wykonuje się przy użyciu wygniataków. 

Firma: Transfer Multisort Elektronik (TME)
Tematyka materiału: Złącza pneumatyczne do kontaktu z żywnością
AUTOR
Źródło
www.tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"