Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Cyfrowe serce inteligentnej fabryki

Article Image
Przemysł 4.0 coraz śmielej wkracza do polskich fabryk. Priorytetem jest: dostępność, elastyczność i zmniejszanie energochłonności. Ostatni przykład to firma Fideltronik z branży kontraktowej produkcji elektroniki (EMS), która zainwestowała m.in. w ważkie, bezobsługowe stanowiska wsparte sztuczną inteligencją i analitykę chmurową.

Fideltronik to największa polska firma w branży, która świadczy wyspecjalizowane usługi dla producentów wytwornego sprzętu. W Suchej Beskidzkiej powstała fabryka tej firmy, w której znajduje się pełny wachlarz innowacyjnych rozwiązań. Fabryka ta korzysta z zasilania z sieci, które jest wspierane przez instalacje fotowoltaiczną o mocy do 500 kWp. Sercem systemu są cyfrowe rozdzielnice ABB z wyłącznikami Emax 2. Układ posiada ważkie funkcje diagnostyki, a także monitoringu parametrów, dzięki czemu można dużo lepiej zarządzać infrastrukturą w fabryce. Wszystkie istotne informacje zbierane z rozdzielnic są wysyłane i analizowane przez chmurowe algorytmy obliczeniowe w systemie ABB Ability Energy and Asset Manager.

Logo firmy ABB

Jak wyjaśnia osoba odpowiedzialna za rozwiązania cyfryzacji w biznesie Elektryfikacji ABB w Polsce, Radosław Dudzik:

"Operator będzie miał dostęp do danych z dowolnych miejsc w trybie 24/7, mogąc sprawdzić trendy, mediany i prognozy bądź istotne zdarzenia, np. ile energii udało się zaoszczędzić lub gdzie i kiedy doszło do zakłóceń."

Więcej informacji pod adresem: new.abb.com

Pan Radosław Dudzik - osoba odpowiedzialna za rozwiązania cyfryzacji
w biznesie Elektryfikacji ABB w Polsce
Wideo
Firma: ABB
Tematyka materiału: ABB, Emax 2, Fideltronik, inteligentne fabryki, Przemysł 4.0, Radosław Dudzik
AUTOR
Źródło
new.abb.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"