Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Komputery przemysłowe serii BOXER z oferty TME

Article Image
Firma AAEON należąca do grupy ASUS to uznany producent bezwentylatorowych, jednopłytkowych komputerów przemysłowych. Urządzenia te możemy znaleźć w ofercie firmy TME.

Ilustracja tytułowa przedstawia komputer z tej rodziny, którego karta katalogowa dołączona jest do tego artykułu. Komputery tej serii zaprojektowane zostały z myślą o długotrwałej, ciągłej i niezawodnej pracy w ekstremalnych warunkach. Ich głównym zadaniem jest usprawnienie i optymalizacja procesów automatyzacji. Znajdują one zastosowanie w takich dziedzinach jak produkcja przemysłowa i jej kontrola, monitorowanie środowiska, transport, inteligentne budynki i systemy kontroli dostępu oraz wiele innych. 

Komputery tej serii charakteryzuje wszechstronność; posiadają zróżnicowane właściwości i funkcjonalności, dzięki czemu można znaleźć urządzenie dopasowane do konkretnej aplikacji. Spotkamy w nich różne rodzaje procesorów (Intel, nVidia, oraz  jednostki zbudowane w oparciu architekturę ARM), a także szerokie możliwości rozbudowy (w przypadku niektórych modeli do isnieje możliwość rozbudowy pamięci RAM do 128 GB). Także w zakresie systemów operacyjnych dostępny jest szeroki wybór; w katalogu można znaleźć modele przystosowane do pracy w środowisku Linux lub Microsoft Windows. Komputery te wymagają zasilania napięciem stałym o ustalonej wartości, jednak niektóre modele wyposażono we wbudowany regulator napięcia pozwalający na podłączenie komputera do prawie dowolnego źródła zasilania. Rozwiązania BOXER, chłodzone pasywnie (konwekcyjnie), przystosowane są do pracy w szerokim zakresie temperatur, nawet od -30°C do 75°C. Zależnie od potrzeb można wybrać model obsługujący odpowiednie interfejsy takie jak gigabitowy Ethernet, CANBUS, USB 3.1, HDMI, mPCIe i wiele innych, popularnych standardów. Dużo informacji ułatwiających wybranie odpowiedniego modelu znajdziemy w przygotowanym przez producenta filmie.

Wideo
Do pobrania
Download icon Karta katalogowa
Firma: Transfer Multisort Elektronik (TME)
Tematyka materiału: Komputery przemysłowe serii BOXER
AUTOR
Źródło
www.tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"