Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Zasilacz 24 VDC do układów automatyki z oferty Atel Electronics

Article Image
W ofercie firmy Atel Electronics możemy znaleźć zasilacz dedykowany dla układów automatyki przemysłowej Mean Well MDR 10-24.

Firma Mean Well produkuje bardzo szeroki wachlarz zasilaczy różnego typu. Przedstawiony na ilustracji tytułowej model MDR-10-24 to przedstawiciel rodziny zasilaczy MDR o mocy 10 W (opis tej rodziny zasilaczy o różnych napięciach wyjściowych i wspólnej mocy 10 W jest dołączony do materiałów dodatkowych) o napięciu wyjściowym 24 VDC przeznaczonych do montażu na szynie DIN TS35, czyli „do szafy sterowniczej”. Podstawowe parametry elektryczne przedstawia tabela 1.

Podstawowe parametry elektryczne zasilacza

Jak widać, jest to zasilacz napięcia stałego 24 V o mocy 10 W. Może on pracować przy zasilaniu zarówno napięciem stałym z zakresu od 120 VDC do 370 VDC jak i zmiennym z zakresu od 85 VAC do 264 VAC, o częstotliwości z zakresu od 47 Hz do 63 Hz. Dokładne parametry znajdziemy w karcie katalogowej i w polskojęzycznej instrukcji dołączonej do materiałów dodatkowych do artykułu. Zasilacz jest przeznaczony do pracy ciągłej, dla ułatwienia wplecenia w pętle sterowania posiada wyjście sygnału "DC OK„ informujące sterownik zewnętrzny o obecności stabilnego napięcia na wyjściu zasilacza. 

Ze względu na przeznaczenie producent zadbał o możliwości pracy w różnych (w tym bardzo niekorzystnych (-: ) warunkach środowiskowych oraz zgodność z wieloma standardami bezpieczeństwa; pełną listę przedstawia tabela 2.

Dopuszczalne warunki środowiskowe i spełniane wymogi dotyczące bezpieczeństwa i parametrów EMC

Jest to produkt firmy o uznanej renomie specjalizującej się w produkcji zasilaczy. Producent gwarantuje w dokumentacji parametr MTBF (ang. Mean Time Between Failure) nie mniejszy niż 584000 godzin (czyli ponad 65 lat) oraz trzyletnią gwarancję. Spokojnie można polecić ten zasilacz do zastosowania w układach profesjonalnych, które mają z założenia pracować długo i bezawaryjnie.

Do pobrania
Download icon Karta katalogowa Download icon Opis serii zasilaczy serii MDR10 Download icon Instrukcja użytkowania
Firma: Atel Electronics
Tematyka materiału: Zasilacz na szynę DIN do układów automatyki
AUTOR
Źródło
www.atel.com.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"