Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Najnowszy sterownik przemysłowy Simatic S7-4100 firmy Siemens

Article Image
Jest to kompleksowe rozwiązanie, które stworzono dla systemu sterowania procesami Simatic PCS neo firmy Siemens. Pierwsza wersja Simatic S7-4100 współpracuje tylko z przytoczonym systemem.

Obsługujący interfejsy: Profinet i Profibus sterownik zapewnia szybką łączność na 6 portach z przemysłowymi urządzeniami. Dostępne w sterowniku chipsety firmy Siemens zmniejszają pobór mocy Simatic S7-4100 o 50%. Nowy sterownik nie potrzebuje wentylatora do działania. Temperatura otoczenia, w której może pracować sterownik wynosi od -25 do 70°C. Sterownik Simatic S7-4100 nadaje się do różnych zastosowań. Można go dostosowywać, korzystając ze skalowania i regulacji. Jest to efektywne rozwiązanie, które nie wymaga konserwacji i baterii w przypadku awarii zasilania. Jak mówi wiceprezes ds. automatyki i systemów inżynieryjnych w firmie Siemens, Hartmut Klocker:

"Sterownik jest mózgiem każdej instalacji procesowej. Dzięki Simatic S7-4100 przenieśliśmy platformę automatyzacji dla przemysłu procesowego na zupełnie nowy poziom wydajności."

Więcej informacji pod adresem: press.siemens.com

Pan Hartmut Klocker - wiceprezes ds. automatyki i systemów inżynieryjnych w firmie Siemens
Wideo
Firma: Siemens
Tematyka materiału: przemysł, Siemens, Simatic PCS neo, Simatic S7-4100 systemy sterowania procesami, systemy komunikacyjne
AUTOR
Źródło
press.siemens.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"