Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Gotowi na automatyzację w magazynach i przemyśle?

Article Image
Dowiedz się jakie wyzwania wiążą się z automatyzacją centrów dystrybucyjnych, magazynów i przemysłu. Wyjaśnień udziela firma Honeywell w pięciu punktach.

Postępująca automatyzacja stale zmienia otaczający nas świat. Różne centra dystrybucyjne i magazyny całodobowo dostarczają towary, korzystając z robotów i innych maszyn. Produkcją tych towarów zajmuje się wpierw zautomatyzowany przemysł. Firma Honeywell wyjaśnia w 5 punktach jak skorzystać z potencjału automatyzacji w całości. Gotowi?

1. Skup się na automatyzacji jako metodzie rozszerzenia działalności, a nie zastępowania ludzi

Zastanów się w jaki sposób automatyzacja wpływa na wykorzystanie ludzkich zasobów. Jej wdrażanie powinno skutkować wzrostem kwalifikacji pracowników oraz maksymalizacją ich zdolności do kreatywnego rozwiązywania trudnych problemów. W tym celu należy odciążyć personel od rutynowych zadań - można dla przykładu stosować roboty do stale powtarzanej depaletyzacji. 

2. Przewiduj bieg automatyzacji w przyszłości

Nigdy nie wiadomo jakie technologie automatyzacji są potrzebne lub będą przydatne. Jeden z dyrektorów wykonawczych dostawcy autonomicznych robotów mobilnych (AMR) wyjaśnił, że przewidywanie wymagań dotyczących przepustowości działania, np. dekadę wprzód, ma poważne znaczenie przy wprowadzaniu rozwiązań automatyzacyjnych.

3. Koncentruj się na danych służących automatyzacji

Oprogramowanie klasy przemysłowej może istotnie pomóc we wprowadzaniu automatyzacji. Dzięki wielu danym można uprzedzić konserwacje lub przestoje, ujawniając nieefektywności i tworząc system zapisu, by wszystkie maszyny pracowały w oparciu o identyczne informacje.

4. Integruj działania firmy dzięki automatyzacji

Przygotowując się do wdrożenia automatyzacji, należy upewnić się czy dane ściśle związane z operacjami w magazynach są ważną częścią strategii przedsiębiorstwa. Integracja dostaw, dystrybucji, magazynów oraz innych rozwiązań pozwala uzyskać ujednolicony obraz całego przedsiębiorstwa, od pierwszego dostawcy do ostatniego klienta.

5. Myśl o automatyzacji przez cały czas

Mniej skupiaj się na automatyzacji funkcjonujących już procesów, a bardziej na zadaniach, które przewidziano do automatyzacji na dziś. Pomyśl o korzyściach z tego wynikających, a także o tym co trzeba zautomatyzować w przyszłości.

Więcej informacji pod adresem: honeywell.com

Wideo
Firma: Honeywell
Tematyka materiału: automatyzacja, dostawy towarów, Honeywell, magazyny, roboty, zautomatyzowany przemysł
AUTOR
Źródło
honeywell.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"