Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Rewolucja przemysłowa 4.0 w rybnickim zakładzie produkcji i utrzymania taboru kolejowego DB Cargo Polska

Article Image
Ultradźwiękowy automat w niewielkiej zabudowie, robot KUKA i tokarka portalowa UFD140N - są to nowoczesne urządzenia zainstalowane na nowo wybudowanej linii potokowej do regeneracji zestawów kołowych w rybnickim zakładzie produkcji oraz utrzymania taboru kolejowego DB Cargo Polska. Przytoczone urządzenia stanowią rezultat rewolucji przemysłowej 4.0, która zachodzi na świecie od wielu lat.

Istniejąca w rybnickim zakładzie DB Cargo Polska linia złożona jest z 24 stanowisk ułożonych w 3 niezależne nitki naprawcze. Pierwsza z nitek realizuje naprawy poziomu P4 i P5 zgodnie ze standardami: DSU, IS1 i IS2 oraz systemem utrzymania VPI. Druga nitka realizuje naprawy maźnic (IS LU). Trzecia nitka to z kolei naprawy IS0 i oględziny EVIC. Stosowane są obrotniki firmy HAK z możliwością zmiany prędkości i kierunku obrotów, tokarka portalowa UFD140N firmy Rafamet do obróbki zestawów kołowych, wysokociśnieniowe stanowisko do usuwania powłoki malarskiej firmy Purima, robot KUKA oraz zautomatyzowane stanowisko do badań ultradźwiękowych firmy BIP Technology. Całość została połączona torami technologicznymi z obrotnikami - pozwala to autonomicznym wózkom akumulatorowym na łatwe przetaczanie zestawów między stanowiskami.

Schemat linii potokowej w rybnickim zakładzie produkcji i utrzymania taboru kolejowego DB Cargo Polska

Proces regeneracji zestawów kołowych wspierają funkcjonalne rozwiązania IT. Odpowiednio zaprojektowany system weryfikuje zestawy kołowe przed oraz podczas napraw. W rezultacie możliwe jest wsparcie operatora przy czynnościach naprawczych i wprowadzaniu danych do elektronicznej karty pomiarowej zestawu kołowego. Wszystkie czynności są odnotowywane, co pozwala na dalszą optymalizację prac oraz śledzenie historii zestawów kołowych. 

Więcej szczegółów pod adresami: link 1 i link 2 (ostatni link to playlista YouTube).

Firma: DB Cargo Polska
Tematyka materiału: DB Cargo Polska, linie potokowe, rewolucja przemysłowa 4.0, robot KUKA, Rybnik, UFD140N
AUTOR
Źródło
pl.dbcargo.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"