Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

SUPLA: nowoczesny system inteligentnego domu od firmy Zamel

Article Image
Ekspres do kawy włączający się nim zaspany zejdziesz o poranku po schodach do kuchni? A może rolety podnoszące się w momencie, w którym rozbrzmiewa sygnał budzika? Dzięki systemowi inteligentnego domu SUPLA każdy poranek może być wspaniały. System ten umożliwia wygodne zarządzanie domem z poziomu mobilnej aplikacji.

Opracowany przez Zamel system stanowi zbiór prostych w obsłudze urządzeń do sterowania oświetleniem (wewnętrznym oraz zewnętrznym), bramami, furtkami czy urządzeniami RTV i AGD. Umieszczenie czujników, nadajników i odbiorników w urządzeniach pozwala właściwie wykorzystać ich funkcjonalność. Bezprzewodowe sterowanie: radiowe oraz Wi-Fi umożliwia zaprogramowanie czynności, które będą wykonywane o określonych godzinach w konkretne dni tygodnia. System współpracuje z usługami: Google Home i Amazon Alexa.

Aplikacja mobilna systemu inteligentnego domu SUPLA
Aplikacja mobilna systemu inteligentnego domu SUPLA

System SUPLA jest rozwijany na zasadach open-source. Niepokoi Cię myśl, że nie spuściłeś rolet przed wyjazdem lub nie wyłączyłeś światła przed wyjściem? Obawiasz się, że instalacja czujników i odbiorników do zdalnego sterowania zwiększy koszty eksploatacji domu? Nic z tych rzeczy - wyposażając dom w system SUPLA, można istotnie ograniczyć zużycie energii. Wystarczy dowolny smartfon z dostępem do internetu oraz podpięcie się do liczników prądu, gazu czy wody. System automatycznie dokonuje pomiarów, a ich wyniki są przedstawiane na czytelnych wykresach. 

Więcej informacji pod adresami: link 1, link 2 i link 3 (ostatni link to playlista YouTube).

System inteligentnego domu SUPLA
System inteligentnego domu SUPLA
Wideo
Firma: Zamel
Tematyka materiału: bezprzewodowe sterowanie, Smart Home, SUPLA, systemy inteligentnego domu, Wi-Fi, Zamel
AUTOR
Źródło
zamel.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"