Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Zestaw startowy PLC Zelio Logic Schneider Electric SR3

Article Image
W ofercie firmy CE Partner możemy znaleźć bardzo "sympatyczny" zestaw startowy dla chcących rozpocząć przygodę ze sterownikami serii PLC i stosowanymi tam językami programowania. Zestaw Zelio Logic firmy Schneider Electric¸ zawiera sterownik, przewód do połączenia z komputerem PC i bezpłatne oprogramowanie narzędziowe.

W komplecie otrzymujemy wszystko co jest potrzebne do pracy. Zasilacz nie jest wymagany, sterownik może być zasilany napięciem z zakresu od 85 V AC do 264 V AC, więc bez problemu pracuje przy zasilaniu sieciowym. Konsumowana przez sterownik moc to 12 VA, zależnie od ilości dodatkowych modułów może wzrosnąć do 17 VA. Moduły rozszerzeń pozwalają one na wzbogacenie puli dostępnych interfejsów o modem przewodowy, modem GSM, łączność Bluetooth albo dodatkową pamięć EEPROM.

Interfejs użytkownika zbudowano w oparciu o duży, podświetlany wyświetlacz oraz klawiaturę. Umożliwia to całkiem wygodne wprowadzanie programu w warunkach polowych, gdy nie ma dostępu do komputera. Sterownik możemy programować w języku drabinkowym (do 120 linii kodu) oraz FBD (do 200 linii kodu). Oba języki są zgodne z normą IEC 61131-3 i są "standardem" obecnym w podobnych rozwiązaniach wszystkich liczących się producentów. Producent gwarantuje 10-letni okres trwałości zapisanego programu bez zasilania. 

Sterownik posiada 10 wyjść przekaźnikowych i 16 wejść. Tutaj trzeba pamiętać, że znajdujemy się nie w świecie uC, ale w obszarze sterowania "prawdziwych urządzeń elektrycznych". Stan wysoki na wejściu "zaczyna się" od 78 V, a stan niski "sięga do" 40 V przy impedancji wejściowej 350 kΩ. Kompletne parametry możemy znaleźć w karcie katalogowej.

To co dostajemy niejako "za darmo", a najcenniejsze (i zazwyczaj płatne), to baza wiedzy dodawana do urządzenia. W obszernym podręczniku użytkownika znajdziemy dokładny opis wszystkich funkcji urządzenia, ale to nie wszystko. Opisane tam są także przykładowe zagadnienia i ich rozwiązania w postaci dokładnie wytłumaczonego kodu programu w języku drabinkowym. Pokazane jest  dosłownie "krok po kroku" jakie przyciski naciskać i co będzie się działo na wyświetlaczu przy wprowadzaniu kolejnych linii programu do pamięci naszego sterownika. Dodatkowo producent przygotował dostępne on-line filmy instruktażowe - dostępne poniżej. Zestaw zawiera naprawdę wszystko żeby nauczyć się języka drabinkowego. Dodatkowo, nie jest to "tylko makieta" a w pełni aplikowalne PLC. Sterownik może pracować w temperaturach od -20°C do 40°C, posiada certyfikacje: GL, UL, C-Tick, CSA, GOST i jest zgodny ze standardami EN/IEC 61000-4-5, EN/IEC 61000-4-2 level 3, EN/IEC 60068-2-27Ea, EN/IEC 61000-4-3, EN/IEC 60068-2-6 Fc, EN/IEC 61000-4-6 level 3, EN/IEC 61000-4-11, EN/IEC 61000-4-4 level 3, EN/IEC 61000-4-12; może być zastosowany w "prawdziwej" instalacji automatyki.

DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja zestawu startowego PLC Zelio Logic Schneider Electric SR3 Download icon Instrukcja Zelio Logic
Firma: Schneider Electric
Tematyka materiału: PLC ZELIO LOGIC Schneider Electric SR3, sterownik PLC, język drabinkowy
AUTOR
Źródło
ce-partner.pl, www.se.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"