Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

System monitoringu VIGI firmy TP-Link z nową kompresją H265 plus

Article Image
W marcu br. na polskim rynku pojawił się system do monitoringu CCTV - VIGI od firmy TP-Link. Teraz producent wprowadza do sprzedaży nową jego wersję, która korzysta ze standardu kodowania obrazu wideo H265+, w celu zaoszczędzenia miejsca na dysku oraz zmniejszenia obciążenia sieci. System VIGI dedykowany jest osobom pragnącym chronić własne mienie, domy i posesje. Co więcej, może on służyć jako zabezpieczenie biur, parkingów i magazynów. Jest ro rozwiązanie z wyjątkowymi funkcjami o wysokiej jakości, prostym montażu i wygodnym zarządzaniu.

W skład systemu monitoringu wchodzą: kamera zewnętrzna VIGI C300HP, kamera wewnętrzna VIGI C400HP i ośmiokanałowy sieciowy rejestrator wideo VIGI NVR1008H. W stosunku do „poprzedników” zastosowano w nich kompresję zgodną ze standardem kodowania H265+ (zastąpiono nim używany wcześniej standard H264+). W rezultacie sieć użytkownika jest mniej obciążona, a „lżejsze” nagrania sprawiają, że na dysku można  przechowywać większą ich liczbę.

Cechą szczególną kamery VIGI C300HP (typu bullet) jest wodoodporna i pyłoszczelna obudowa odporna na warunki atmosferyczne (spełnia ona klasę IP67). Urządzenie to występuje w 2 wersjach, które różnią się ogniskową obiektywu (4 i 6 mm).

Sprawdza się ono idealnie zarówno przy wjazdach na posesje i wejściach do budynków firm, jednocześnie rozpoznając istotne szczegóły (m.in. tablice rejestracyjne pojazdów). Z kolei dla kamery VIGI C400HP (typu turret) dostępne są dwie ogniskowe: 2,8 i 4 mm, przy czym pierwsza z nich jest zalecana prowadzenia obserwacji małych, zamkniętych powierzchni (winda, klatka schodowa itp.), a druga do otwartych przestrzeni (recepcje, magazyny itp.) zwłaszcza gdy potrzeba detali z odległości kilku metrów. Obie kamery rejestrują  przy tym obraz o rozdzielczości 3 Mpx i posiadają wiele przydatnych funkcji, którymi są: inteligentne wykrywanie ruchu, detekcja przekroczenia zadanej granicy/wtargnięcia na określony obszar, rozpoznawanie zasłoniętego obiektywu (np. wskutek sabotażu), opcja SMART IR, dzięki której obiekty znajdujące się z dala od kamery są odpowiednio oświetlone, opcja WDR dopasowująca kontrast oświetlenia do panujących warunków (dla minimalizacji zacienień i wydobycia głębi obrazu), technologia 3D DNR redukująca nadmierną pikselację nagrań oraz tryb nocny zapewniający doskonałe działanie w warunkach słabego oświetlenia.

Kamera VIGI C300HP
Kamera VIGI C300HP

Wszystko to przy powiadomieniach wysyłanych, gdy zachodzą niebezpieczne zdarzenia.

Ponadto przy dwojakim zasilaniu: za pomocą zasilacza 12 V lub przez PoE (drugi sposób jest dogodniejszy, ponieważ nie wymaga on montażu dodatkowego okablowania,  co obniża koszty wdrażania).

Dołączony do systemu zestaw tylko ułatwia montaż kamer.

System monitoringu VIGI uzupełnia ośmiokanałowy sieciowy rejestrator wideo VIGI NVR1008H, który umożliwia koordynację kamer oraz przeglądanie, przechowywanie i odtwarzanie zarejestrowanych materiałów wideo. Urządzenie to pozwala na podgląd 8 kamer jednocześnie i odtwarzanie nagrań z 4 innych, przy szybkim ich przeglądzie na podstawie zdarzeń w harmonogramach. Dzięki obsłudze interkomu można z prowadzić rozmowy, widząc to co nagrywane.

Kamera VIGI C400HP
Kamera VIGI C400HP

Maksymalna pojemność dysków twardych 10 TB starcza na 720 dni nagrań. Rejestrator wyposażono w port Ethernet RJ45 10/100 Mb/s oraz dwa porty USB 2.0, które pozwalają na podłączenie klawiatury, myszki lub zewnętrznego dysku twardego. Jest ono w pełni kompatybilne ze standardem ONVIF, dzięki czemu współpracuje także z kamerami innych producentów i umożliwia stworzenie kompleksowego systemu monitoringu.

Systemem VIGI można zarządzać za pomocą: rejestratora VIGI NVR1008H, oprogramowania VIGI Security Manager (na komputery stacjonarne i laptopy) lub poprzez dedykowaną VIGI aplikację na urządzenia mobilne. Dzięki integracji z usługą TP-Link Cloud system umożliwia zdalny dostęp do kamer z dowolnego miejsca na świecie.

Rejestrator VIGI NVR1008H
Rejestrator VIGI NVR1008H

Urządzenia systemu VIGI objęte są 36-miesięczną gwarancją i są dostępne w korzystnych cenach. Kamera VIGI C300HP kosztuje ok. 170 zł, podczas gdy zakup kamery VIGI C400HP to wydatek ok. 150 zł, a rejestratora VIGI NVR1008H ok. 320 zł. 

Firma: TP-Link
Tematyka materiału: CCTV, H264+, H265+, VIGI, VIGI C300HP, VIGI C400HP, VIGI NVR1008H, systemy monitoringu, TP-Link
Źródło
www.tp-link.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"