Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Łatwy do zbudowania robot kroczący

Article Image
Elmax
Budowanie robotów jest trudne. Trzeba znać się na elektronice, mechanice, inżynierii oraz programowaniu. W niniejszym artykule opisano jak w łatwy sposób skonstruować robota kroczącego.

To robot, którego każdy może zbudować na stole kuchennym. Nie potrzebujesz drukarki 3D. Nie potrzebujesz specjalnych narzędzi. Nie potrzebujesz warsztatu. Tyle, że do zbudowania układu potrzebna jest lutownica.

Dołączyłem także program generatora chodu (wzoru kroków) dla systemu Windows. Programowanie robotów kroczących jest trudne, a program dla Windows powinien ułatwić tworzenie szkiców Arduino.

Tworzenie robotów jest trudne. Potrzeba znać trzy dziedziny wiedzy. Trzeba znać się na elektronice, aby zaprojektować układ. Trzeba znać się na mechanice i inżynierii, aby zbudować sprzęt. Trzeba też wiedzieć, jak programować, aby działał. Roboty kroczące są szczególnie trudne do zbudowania i zaprogramowania.

Przejrzałem komentarze i pytania na innych stronach i widzę, że są tam ludzie, którzy znają jedną z dwóch dziedzin, ale mają problemy z trzecią. Postarałem się więc zaprojektować coś, co każdy może zbudować i zaprogramować (jeśli umie się już programować Arduino)...

Aby kontynuować czytanie wykup prenumeratę
Kup teraz

Artykuł A Walking Robot That's Easy to Build opublikowany na portalu www.instructables.com opracowano w wersji polskiej za zgodą autora.

Firma:
Tematyka materiału: Robot, Arduino NANO, SG90, Polikaprolakton
AUTOR
Źródło
www.instructables.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"