- Dwa wyjścia na tranzystorach MOSFET (stan aktywny GND).
- Wyjścia pracujące w sposób cyfrowy (ON/OFF) lub z modulacją PWM.
- Możliwość pracy w funkcji automatycznego ściemniania/rozjaśniania/soft-startu.
- Obciążalność wyjść 30 V DC/5 A.
- Do 31 modułów w jednej magistrali.
- Interfejs RS485, parametry komunikacji: 9600, 8, none, 1, none.
- Zasilanie 7…25 V DC, maksymalny pobór prądu 30 mA.
- Wymiary 39 mm×30 mm×25 mm.
Budowa jest podobna do poprzednich modułów – za sterowanie odpowiada mikrokontroler Attiny24, napięcia stabilizowanego dostarcza układ 78M05, komunikacja z magistralą RS485 odbywa się poprzez układ MAX485. Elementami wykonawczymi są dwa tranzystory MOSFET-N. Obciążalność zależy od typu zastosowanych tranzystorów. W układzie modelowym zastosowano IRL3803 o napięciu maksymalnym 30 V i bardzo dużym prądzie drenu, ale bez dodatkowego radiatora nie powinno się przekraczać 5 A. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować inny typ tranzystorów i uzyskać inne parametry, ale muszą to być tranzystory typu „logic-level compatible”. Należy pamiętać, że odbiorniki o charakterze indukcyjnym np. silniki czy przekaźniki wymagają dołączenia diody (np. 1N4007) zabezpieczającej przed przepięciami, tak jak na rysunku.
Sterownie modułem odbywa się poprzez magistralę RS485 przy pomocy prostych komend. Komeda sterująca musi zaczynać się ciągiem znaków „P x x” gdzie „xx” to adres modułu w zakresie 00...99. W przypadku sterownia cyfrowego, dalsza część komendy musi przyjąć jedną z trzech opcji:
- = 1 <CR> – powoduje załączenie wyjścia,
- = 0 <CR> – powoduje wyłączenie wyjścia,
- = ? <CR> – zwraca odpowiedź układu zawierającą aktualny stan wyjścia.
Natomiast w przypadku sterowania PWM komenda musi przyjąć postać „= vvv , ddd <CR>”, gdzie: „vvv” to wartość współczynnika wypełnienia przebiegu pwm, w zakresie 0...255, „ddd” to współczynnik opóźnienia z jakim zostanie osiągnięta, podana wcześniej wartość wypełnienia. Możliwy zakres to 0...255.