Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Optycznie izolowane wejście analogowe dla Arduino

Article Image
Elmax
Bieżący projekt to niewielki moduł niezmiernie użyteczny, gdy zachodzi potrzeba podłączenia analogowego sygnału do systemu mikroprocesorowego, a równocześnie istnieje problem potencjałów mas. Moduł ten zapewnia optyczną izolację galwaniczną przenosząc wiernie sygnał analogowy. Warto go stosować jako układ pośredniczący w torze analogowym, co pozwala na bezpieczną współpracę systemu uP z różnego rodzaju czujnikami w automatyce, w przemyśle, a szczególnie w pracach “w terenie”.
Cechy modułu:
  • Napięcie zasilania obu stron – 5 VDC
  • Pobór prądu – 10 mA
  • Zakres napięcia sygnału wejściowego od 0 V do 5 V
  • Rozszerzenie zakresu sygnału wejściowego 0–10 V wymaga zmiany rezystora R3 na wartość 1,8 kΩ
  • Zakres sygnału wyjściowego 0–3,3 V/10 mA

Łączenie sygnału bądź czujnika analogowego z Arduino (lub innym systemem mikroprocesorowym) jest wygodne i proste. Z uwagi na izolację optyczną, wymagane są dwa zasilania po obu stronach bariery. Przewidziany jest 5-cio woltowy zakres sygnału wejściowego dla modułu, przetwarzany na 3,3V zakres po stronie izolowanej. Można także podłączyć sensory (sygnały) pracujące w przedziale 0-10V. Należy zmienić wartość rezystora R3 na 1,8kom, a zakres analogowego wyjścia (wejścia dla Arduino) pozostanie 0-3,3V. Niezależnie od tej opcji, poziom napięcia zasilania po obu stronach bariery, to 5VDC. Poza zasilaniem, moduł zawiera jedynie jeden pin wejścia i jeden pin wyjścia analogowego. Na wejście łączysz sygnał (czujnik), a wyjś...

Aby kontynuować czytanie wykup prenumeratę
Kup teraz
Galeria
DATA SHEET
Wideo

Artykuł OPTICALLY ISOLATED ANALOG INPUT MODULE FOR ARDUINO opracowano w wersji polskiej na podstawie współpracy z portalem www.electronics-lab.com.

Firma:
Tematyka materiału: Optycznie izolowane wejście analogowe dla Arduino, LM358, LOC110
AUTOR
Źródło
www.electronics-lab.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"