- 4 wyjścia przekaźnikowe.
- Konfiguracja i sterowanie przez stronę www.
- Zabezpieczenie dostępu hasłem.
- Funkcja pracy czasowej.
- Parametry wyjść: maksymalnie 250 V AC/5 A.
- Zasilanie 12 V minimum 500 mA.
Urządzenie działa jak mikroserwer www, więc interfejsem, poprzez który komunikuje się z użytkownikiem, jest strona internetowa. Do wyświetlenia strony internetowej potrzebne jest urządzenie z zainstalowaną dowolną przeglądarką internetową oraz potrzebny jest adres IP strony.
Moduł pracuje w dwóch trybach: pierwszy z nich to praca jako punkt dostępowy Wi-Fi – access point. Jego domyślna nazwa to PRO-RELAYS i będzie widoczna na liście dostępnych sieci Wi-Fi. Przy próbie dołączenia do access pointa należy wprowadzić hasło, które domyślnie ma wartość 12345678. Gdy zostanie nawiązane połączenie, można uruchomić przeglądarkę internetową i na pasku adresu wpisać adres IP, który ma wartość „10.10.10.10”. Wyświetli się strona internetowa.
Należy teraz podać hasło, które jest takie samo jak hasło do access pointa, czyli domyślnie 12345678. Dopiero teraz zostanie wyświetlona strona główna urządzenia. Jest to pierwszy sposób dostępu do urządzenia, całkowicie wystarczający do jego pełnej obsługi w sytuacji, gdy pracuje poza zasięgiem jakiejkolwiek sieci lokalnej (domowej).
Urządzenie może pracować w innym trybie, wygodniejszym pod względem użytkowania, wymaga tylko przeprowadzenia konfiguracji. Strona konfiguracyjna zostanie wyświetlona po naciśnięciu przycisku Settings, który znajduje się u dołu strony głównej. W górnej części znajdują się pola umożliwiające nadanie nowej nazwy i hasła. Nazwa dotyczy nazwy access pointa ale jest także nazwą urządzenia i jest wyświetlana na stronie logowania i stronie głównej urządzenia. Hasło dotyczy hasła dostępu do access pointa oraz jest hasłem logowania na stronie internetowej. Po wprowadzeniu nowej nazwy i hasła należy nacisnąć przycisk Save umieszczony pod tymi polami. Urządzenie zapamięta nowe ustawienia w pamięci nieulotnej a po około 30 sekundach uruchomi się ponownie i będzie działało z nowymi ustawieniami.
W dolnej części strony konfiguracyjnej znajdują się pola, które pozwalają skonfigurować połączenie z lokalną siecią Wi-Fi. Urządzenie może zostać podłączone do domowego routera i wtedy każdy użytkownik podłączony do tego samego routera może mieć dostęp do urządzenia. Aby uruchomić taki tryb pracy, należy wpisać w odpowiednich polach strony konfiguracyjnej nazwę sieci Wi-Fi (tzw SSID) oraz hasło do wybranej sieci Wi-Fi i zakończyć poprzez naciśnięcie przycisku Save pod tymi polami. Urządzenie zapamięta nowe ustawienia w pamięci nieulotnej a po ok 30 s uruchomi się ponownie i jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, podłączy się do sieci o podanej nazwie.
Aby sprawdzić, czy wszystko przebiegło prawidłowo, należy podłączyć się do urządzenia poprzez access point i na stronie konfiguracyjnej sprawdzić, czy pole IP zawiera numer IP. Należy zapamiętać ten numer, zwykle będzie miał wartość 192.168.x.xxx i będzie to numer IP, który router przydzielił dla naszego urządzenia. Teraz można rozłączyć się z access pointem, podłączyć się do domowego routera i wpisać w oknie dowolnej przeglądarki zapamiętany adres IP. Wyświetli się strona logowania naszego urządzenia.