Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wyświetlacz EKG z użyciem Arduino

Article Image
Elmax
Projekt opisuje aparat EKG (elektrokardiogram), który jest wyposażony w zintegrowany wyświetlacz. Wyświetlacz może pokazywać pojedyncze uderzenia serca w dużym formacie, ciąg uderzeń serca w małym formacie oraz wykres Poincarégo.

Urządzenie jest zasilane bateriami i może być noszone na szyi na smyczy.

Jest zbudowany z modułu AD8232 (7 £ z przewodami), Arduino Nano (3 £) i wyświetlacza TFT 2,8" (6 £) oraz kilku oporników, przycisku itp. Do zasilania można użyć 4 ogniw AA lub jednego ogniwa litowego.

Może Cię zainteresować Twoje serce podczas pandemii Covid-19. Covid-19 może czasami powodować powikłania sercowe, w tym arytmię, niedokrwienie, zawał, tachykardię i zaburzenia przewodzenia. Jednak zanim do tego dojdzie, prawdopodobnie będziesz już leżał na oddziale intensywnej terapii.

Krok 1: Zastrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa i medycyny

Poniżej jest trochę informacji prawnych i omówienie bezpieczeństwa elektrycznego. Najważniejszą kwestią jest to, że nie należy uruchamiać układu, gdy jest on podłączony do komputera, który jest podłączony do sieci elektrycznej. Nie ponoszę odpowiedzialności jeśli coś sobie zrobisz lub się zabijesz.

Nie jestem specjalistą w dziedzinie medycyny. Ta instruk...

Aby kontynuować czytanie wykup prenumeratę
Kup teraz

Artykuł ECG Display With Arduino opublikowany na portalu www.instructables.com opracowano w wersji polskiej za zgodą autora.

Firma:
Tematyka materiału: Aparat EKG, Elektrokardiogram, Arduino Nano, AD8232, ILI9341
AUTOR
Źródło
www.instructables.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"