- Nie ma konieczności galwanicznego połączenie ze źródłem dźwięku. Sygnał wejściowy audio doprowadzany za pomocą mikrofonu.
- Wzmacniacz wejściowy wyposażony w ARW.
- Filtr cyfrowy, zrealizowany na procesorze nadajnika.
- Nadajnik na bazie modułu WROOM-ESP32.
- Odbiornik na bazie modułu WROOM-O2.
- Połączenie za pomocą USB.
- Zasilanie przez gniazdo micro USB, co umożliwia użycie power banku lub zasilacza wtyczkowego.
Obecnie nie ma problemu z zakupem tanich, efektowych, świecących „błyskotek” – od obrotowych, kolorowych żarówek LED, świecących kul, węży świetlnych, aż po efekty laserowe. Mają one jednak jedną cechę wspólną – zazwyczaj elementy emitujące światło są umieszczone w jednej obudowie, blisko siebie i aby stworzyć scenę świetlną, trzeba zastosować kilka takich urządzeń. Opisywany kolorofon jest pozbawiony tej wady, ponieważ rozdzielono funkcję analizy spektralnej dźwięku od modułów wykonawczych w formie reflektorów LED. Są to osobne urządzenia, natomiast medium transmisyjnym jest sieć Wi-Fi. Pozwala to na niemal dowolne rozmieszczenie reflektorów z diodami LED w obrębie zasięgu sieci Wi-Fi, a więc na całkiem sporym obszarze.
Jak wspomniano we wstępie, starsze kolorofony wykorzystywały filtry analogowe i zwykle używano w nich jedynie 3 kolorowych żarówek umieszczonych w jednej obudowie. Obecnie wydajność mikrokontrolerów pozwala na zaimplementowanie filtra w formie oprogramowania i ograniczenie toru analogowego wzmacniacza mikrofonowego.