Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Samodzielnie zrealizowany system nawodnieniowy cz.1- sterownik nawadniania (elektrozawory)

Article Image
Elmax
W piwnicy okresowo użytkowanego domku umieszczone są elementy samodzielnie zrealizowanego systemu nawodnieniowego. Na marginesie: samodzielna realizacja nawadniania jest zaskakująco prosta, w szczególności wtedy, gdy wykorzystywane są tylko linie kroplujące, czyli „przeciekające węże”.
W cyklu „Z potrzeby chwili...” przedstawiamy opisy układów, urządzeń i instalacji elektronicznych, które powstały szybko dla zaspokojenia konkretnych potrzeb i te potrzeby zaspokoiły. Szybki proces powstawania zwykle oznacza, że urządzenie nie jest do końca dopracowane i że w przyszłości może być lub będzie ulepszone, co też może zostać opisane w EdW. Zachęcamy do nadsyłania tego rodzaju materiałów do publikacji.

Na życzenie Czytelników temat nawadniania może zostać omówiony szerzej (edw@ elportal.pl) ze szczegółowym omówieniem aspektów elektronicznych.

Fotografia 1 (wersja o dużej rozdzielczości dostępna także w Elportalu wśród materiałów dodatkowych do tego numeru) pokazuje stan pierwotny. Docelowo system nawodnieniowy ma być obsługiwany przez dedykowany sterownik, a na razie w czasie gdy nikogo w domu nie ma, ma być sterowany zdalnie za pośrednictwem centralki Ropam Optima z wykorzystaniem SMS-ów.

Fot.1 System nawadniania

Centralka Ropam Optima wraz z modułami d...

Aby pobrać e-wydanie zawierające ten artykuł wykup prenumeratę
Kup teraz
Firma:
Tematyka materiału: elektrozawory
AUTOR
Źródło
Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2020
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Czujniki temperatury
1/10 Temperatura to
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"