Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Rewelacyjne kolumny głośnikowe

Article Image
Elmax
Czy pragnąłeś posiadać kolumny Majestic opisane w czerwcu 2014 roku? Masywny 15-calowy głośnik niskotonowy i tubowy głośnik wysokotonowy Celestion zapewniły bardzo wysoką efektywność, super moc i oszałamiający bas schodzący poniżej 20 Hz. Teraz prezentujemy nieco mniejszy gabarytowo zestaw głośnikowy, nadal o wysokiej efektywności i dużej mocy, ale łatwiejszy do zbudowania i nawet (estetycznie) lepiej wyglądający.

Kolumny Majestic z pewnością wzbudziły spore zainteresowanie. Niektórzy czytelnicy Silicon Chip po prostu nie uwierzyli, że mogą odtwarzać liniowo dźwięki poniżej 20 Hz. 

„Niemożliwe!” – stwierdzili. Z drugiej strony nikt, kto zbudował te kolumny, nie napisał do Silicon Chip z narzekaniem, że nie odtwarzają dźwięków do 20 Hz i poniżej. 

Jeśli oceniasz zestawy na podstawie tylko samych parametrów, to musi to być wyjątkowa okazja, jaka trafia się raz na wiele dziesięcioleci. 

Jednak projekt Majestic ma wiele wad. Po pierwsze, nie można zaprzeczyć, że to

K-O-L-O-S! I ciężki; zbyt duży, zbyt ciężki i zbyt imponujący dla większości naszych mieszkań. 

Nie jest też szczególnie łatwy do zbudowania, nawet uwzględniając fakt, że obudowa wykorzystuje łatwo dostępne (w Australii) szafki kuchenne Kaboodle (ze sklepów Bunnings) co może zapewnić nieskazitelne wykończenie. 

Innym problemem było to, że pierwotnie wybrany tubowy głośnik wysokotonowy Etone, a także 15-calowy głośnik niskotonowy Etone są obecnie niedostępne i jedyne odpowiedniki o zadowalających parametrach to znacznie droższy wysokotonowy głośnik tubowy Celestion i 15-calowy głośnik niskotonowy Celestion. 

To sprawia, że ​​Majestic jest teraz znacznie mniej atrakcyjny dla każdego entuzjasty dźwięku posiadającego ograniczony budżet.

Dlatego wielu czytelników poprosiło nas o niewielkie odchudzenie wersji Majestic, projekt zawierający wszystkie pożądane cechy pierwowzoru, ale mniejszy, lepiej wyglądający, łatwiejszy do budowy itp...

Cóż, choć nie wiem jak bardzo byśmy chcieli, prawa fizyki po prostu nie pozwalają nam na wyprodukowanie mniejszego zestawu głośnikowego z taką samą wysoką efektywnością i pasmem przenoszenia schodzącym poniżej 20 Hz. 

Ale po cichu (a właściwie: nie tak cicho!) szperamy od dawna, aby stworzyć bardzo atrakcyjną alternatywę dla Majestic, którą nazwaliśmy Senator.

Aby przeczytać ten artykuł kup e-wydanie
Kup teraz
Firma:
Tematyka materiału: kolumny głośnikowe Senator, kolumny głośnikowe Majestic
AUTOR
AUTOR
Źródło
Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2022
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"