Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Przedwzmacniacz do mikrofonu mems

Article Image
Elmax
Jest to tani, niewielkich rozmiarów przedwzmacniacz audio dla mikrofonu MEMS. Układ oparty na wzmacniaczu operacyjnym (OPAMP) wzmacnia sygnał analogowy o niskim poziomie pochodzący z mikrofonu MEMS do poziomu wymaganego dla następnego stopnia, którym jest wzmacniacz audio.

Rezystory R4 i R7 ustalają napięcie odniesienia na wejściu nieodwracającym wzmacniacza operacyjnego na poziomie VCC/2. Elementy C7, C8 i R7 pomagają zmniejszyć szumy zasilania. R5 i C5 umożliwiają sprzężenie sygnału z mikrofonu prądem przemiennym. R2 i C2 tworzą filtr ograniczający od góry zakres częstotliwości wzmacniających sygnałów, aby nie wzmacniać szumów poza pasmem akustycznym. R3 i C6 tworzą filtr ograniczający od dołu zakres częstotliwości wzmacniających sygnałów, aby nie wzmacniać stałego napięcia polaryzacji wzmacniacza operacyjnego (w tym wyjściowego napięcia niezrównoważenia). Częstotliwość odcięcia wynosi 59 Hz. D1 to LED zasilania. Płytka ma podwójną opcję dla mikrofonów MEMS. Użytkownicy mogą wlutować wbudowane mikrofony lub podłączyć mikrofony zewnętrzne. Płytka jest testowana z zewnętrznymi modułami mikrofonów analogowych MEMS firmy PUI Audio, które są wyposażone w trzy złącza: VCC, GND i wyjście.

CECHY

  • Zasilanie 3,3 V
  • Wyjście o bardzo niskim poziomie szumów
  • ...
Aby kontynuować czytanie wykup prenumeratę
Kup teraz
Galeria
DATA SHEET
Wideo

Artykuł PRE-AMPLIFIER FOR MEMS MICROPHONE opracowano w wersji polskiej na podstawie współpracy z portalem www.electronics-lab.com.

Firma:
AUTOR
Źródło
www.electronics-lab.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"