Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Generator tonów relaksujących na Arduino

Article Image
Elmax
Nie wszystkie częstotliwości w paśmie akustycznym są jednakowo miłe dla ucha. Już od czasów Starożytnych temat ten nurtował wielu badaczy. W szczególności, tzw. częstotliwości Solfeggio mają bardzo korzystny wpływ dla naszej psychiki i umysłu. W szczególności ton 528 Hz jest bardzo miły i korzystny w odsłuchu. Aczkolwiek do tonów „solfeżowych” zalicza się także częstotliwości 396, 417, 639, 741, 852 i 963 Hz.

Każdy zapewne doświadczył wrażenia jak muzyka może wpływać na nasz nastrój. Kiedy jesteśmy zestresowani i szukamy ukojenia i relaksu, spokojna i wolna muzyka może być bardzo pomocna. Wśród wielu tonów, właśnie ton o częstotliwości 528 Hz wydaje się, iż daje największe ukojenie. Można nawet wyczytać, że to „cudowny ton”, który regeneruje komórki DNA i ma ozdrowieńczy wpływ na naszą duszę i ciało. „Miłosny ton” 528 Hz redukuje stres i napięcie nerwowe. Zwiększa naszą witalną energię, poprawia naszą koncentrację i zdolność skupienia. Mówi się także, iż wpływa korzystnie na trawienie, redukuje uczucie bólu a także ma uzdrowieńczy wpływ na stany zapalne. Ton 528 Hz bywa nazywany „miłosną częstotliwością” ponieważ wydaje się, iż rezonuje z częstotliwością naszego serca i przyczynia się do wewnętrznej duchowej harmonii. Wsłuchiwanie się w ton 528 Hz jest istotną częścią medytacji, która przenosi umysł w stan duchowej jedności z Bogiem. Dr Masaru Emoto eksperymentując z częstotliwościami Solfeggio zauważył ich wpływ na krystalizację wody.

Komórki naszego ciała składają się w większości z wody. Zatem nic dziwnego, że słuchanie wybranych częstotliwości może pomóc w aktywacji energii zawartej w naszych komórkach. Wymienione wyżej częstotliwości mają jednak różny wpływ i każda z nich koncentruje inne cechy i cele. I tak np. ton 396 Hz usuwa tzw. energię negatywną i może likwidować przykre uczucie winy. Ton o częstotliwości 417 Hz także usuwa negatywną energię skumulowaną w naszym ciele. 639 Hz posiada „tajemną moc” poprawy harmonijnych relacji między ludźmi. Mówi się, iż 741 Hz czyści komórki naszego ciała. 852 Hz potrafi wzmocnić energię w komórkach. Ton 943 Hz jest stosowany w terapii Sahasrara Nadi, aktywuje naszą wewnętrzną moc i przyczynia się do pozytywnego spojrzenia na otaczający Świat. 

Aby przeczytać ten artykuł kup e-wydanie
Kup teraz
Firma:
AUTOR
Źródło
Elektronika dla Wszystkich marzec 2024
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"