Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wielokanałowy analizator FFT widma

Article Image
Elmax
Artykuł opisuje analizator FFT widma. Ma 8, 16, 24, 32 lub nawet 64 pojemniki częstotliwości (kanały) i można nawet podwoić tę liczbę, jeśli zmodyfikuje się oprogramowanie.

Płytka PCB może sterować matrycą pikseli (WS2812 lub matryca led) lub można podłączyć jeden lub więcej wyświetlaczy HUB75E, ale będzie trzeba dokonać wyboru, którego użyć i odpowiednio dostosować parametry w ustawieniach.

Można podłączyć sygnał audio za pomocą wejścia audio lub można użyć wejścia mikrofonu do podłączenia małego mikrofonu pojemnościowego. Używanie mikrofonu może jednak ograniczyć pasmo przenoszenia ze względu na jego ograniczenia.

Wielokanałowy analizator FFT widma

Czułość wejściowa jest zautomatyzowana i dostosowuje się do poziomów sygnału wejściowego. Można dostosować jasność i czas utrzymywania szczytu. Gdy układ nie otrzyma żadnego sygnału wejściowego, po chwili przejdzie w tryb pożarowy, w którym niektóre diody/wyświetlacz zapalą się jak ogień.

W prototypie użyto dwóch paneli HUB75E, które zamontowano na drewnianym stojaku. Płytka została zamontowana z tyłu wyświetlacza. Można zaprojektować płytkę PCB lub kupić w sklepie internetowym Tindie. Oprogramowanie układu (szkic Arduino) jes...

Aby kontynuować czytanie wykup prenumeratę
Kup teraz
Wideo
Firma:
Tematyka materiału: analizator FFT widma
AUTOR
Źródło
www.instructables.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"