Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Urządzenie szpiegowskie audio dalekiego zasięgu

Article Image
Elmax
Urządzenia szpiegowskie oparte na technologii Bluetooth mogą pomóc Ci w podsłuchiwaniu kogoś, tak jak w filmach o Jamesie Bondzie. Jednak Bluetooth, a także WiFi mają bardzo mały zasięg. Czy nie byłoby fajnie, gdybyś mógł potajemnie usłyszeć przestępcze plany osoby lub organizacji i w porę podjąć działania, aby je powstrzymać?

Niniejszy artykuł opisuje jak zrobić urządzenie, które pomoże Ci szpiegować niebezpiecznych ludzi bez konieczności przebywania w ich zasięgu. Ponieważ urządzenie działa w technologii GSM, każda osoba w jednym kraju może łatwo szpiegować inną osobę w innym kraju. Inną zaletą tego urządzenia jest jego mały rozmiar, co pozwala na łatwe ukrycie.

Należy pamiętać, że to urządzenie jest przeznaczone tylko do celów bezpieczeństwa.

Przygotowanie

W pierwszej kolejności należy zainstalować w Arduino IDE bibliotekę FONA, która nawiąże komunikację w oparciu o komendy AT z SIM 800L. Potem możliwe będzie automatyczne odebranie połączenia przychodzącego na moduł GSM w celu przekazania nagrania z podsłuchiwanej rozmowy.

Kodowanie

Włącz do kodu bibliotekę FONA, a następnie zdefiniuj piny RX i TX dla SIM800L. Następnie utwórz funkcję setup() z szybkością transmisji 4800 do uruchomienia programowego portu szeregowego SIM 800L.

Następnie należy utworzyć funkcję loop(), która będzie sprawdzać połączenie przychodzące. Gdy zostanie wykryte połączenie przychodzące, zostanie ono automatycznie odebrane i włączy się dołączony mikrofon. Podczas, gdy sygnał audio jest przechwytywany, zostanie on przesłany przez sieć GSM do dowolnie odległego miejsca. Dzięki temu będzie można zdalnie podsłuchiwać czyjąś rozmowę.

Połączenie

Podłącz pin RX karty SIM 800L do pinu 10 Arduino Micro, a TX do pinu 11.

Następnie podłącz pin SIM 800L MIC N do ujemnego pinu czujnika mikrofonu, a SIM 800L MIC P do dodatniego pinu mikrofonu.

Testowanie

Po wykonaniu wszystkich połączeń zasilamy urządzenie albo przez USB albo z baterii 4-5 V. Następnie należy umieścić urządzenie w pobliżu osoby, która ma być szpiegowana. Potem trzeba wykonać połączenie na SIM800L. Zostanie ono automatycznie odebrane i rozpocznie się przesyłanie sygnału głosowego do telefonu osoby podsłuchującej.

Wykaz elementów
Ilość
Symbol
Nazwa/opis/gdzie kupić
Do pobrania
Download icon Kod źródłowy

Artykuł Long Range Audio Spy Device opracowano w wersji polskiej na podstawie współpracy z portalem www.electronicsforu.com.

Firma:
Tematyka materiału: Projekty Arduino, SIM800L, 2,4 GHz
AUTOR
Źródło
www.electronicsforu.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"