Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Automatyczne logowanie do Netflixa dla Smart TV i Fire TV Stick

Article Image
Elmax
W przeglądarkach internetowych, często dostępna jest opcja autouzupełniania podczas wprowadzania swojego emaila i hasła. To sprawia, że podczas następnego logowania procedura jest dość prosta. Jednak wydaje się, że jest to ograniczone tylko do telefonu, tabletu lub laptopa. Zalogowanie się do Netflix przez Smart TV lub Fire TV Stick nie jest łatwe ze względu na potrzebę przełączania z każdej litery alfabetu za pomocą przycisków w górę i w dół na pilocie.

Niniejszy artykuł opisuje jak zrobić system automatycznego logowania do Netflixa dla Smart TV. Dzięki niemu będzie można szybko wpisywać dane swojego konta podobnie jak przy użyciu fizycznej klawiatury. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu możliwości HID w Arduino.

Kodowanie

Należy zacząć od napisania poniższego kodu w Arduino IDE, aby Arduino Pro Micro działało jako HID do wprowadzania danych logowania do Netflixa, podobnie jak przy użyciu fizycznej klawiatury. W pierwszym kroku trzeba zainicjalizować w kodzie źródłowym biblioteki obsługi myszki i klawiatury, aby emulować wirtualną klawiaturę. Potem trzeba utworzyć funkcję setup(). Za pomocą funkcji loop() w kodzie, dane wejściowe z każdego naciśnięcia klawisza będą wirtualnie wprowadzane do Smart TV (tak jak w przypadku fizycznej klawiatury).

Pierwszą rzeczą, o którą pyta Netflix, jest nazwa użytkownika lub identyfikator e-mail konta Netflix. Wprowadź swój identyfikator e-mail (lub nazwę użytkownika) naciskając dowolny przycisk. Podobnie wprowadź swoje hasło, a następnie wybierz wirtualną opcję ENTER/OK. Należy utworzyć opóźnienie większe niż 20-30 minut, aby HID nie powtarzał często wprowadzanych danych.

Testowanie

Otwórz Netflix i połącz Arduino Pro Micro z portem USB Smart TV lub Fire TV Stick. Po podłączeniu, Arduino zaloguje się automatycznie do Netflixa i w ciągu kilku sekund będzie można oglądać ulubiony program. Oprócz Netflixa, można użyć tego samego urządzenia do zalogowania się do skrzynki email, facebooka, laptopa, itp.

Wykaz elementów
Ilość
Symbol
Nazwa/opis/gdzie kupić
Do pobrania
Download icon Automatyczne logowanie do Netflixa dla Smart TV i Fire TV Stick

Artykuł Automatic Netflix Login For Your Smart TV And Fire TV Stick opracowano w wersji polskiej na podstawie współpracy z portalem www.electronicsforu.com.

Firma:
Tematyka materiału: Netflix, Smart TV, Automatyczne logowanie
Źródło
www.electronicsforu.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"