Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Biblioteka Arduino Pro Mini dla Proteusa

Article Image
W dzisiejszym poście przedstawiam nową bibliotekę Arduino Pro Mini dla Proteusa. Arduino Pro Mini jest kolejną płytką Arduino, która również używa tego samego mikrokontrolera Atmega328 i ma prawie taką samą liczbę pinów jak Arduino UNO i Arduino Nano. Arduino Pro Mini jest jeszcze mniejsze niż Arduino Nano.

Witajcie przyjaciele, mam nadzieję, że wszyscy macie się dobrze. W dzisiejszym poście przedstawiam bibliotekę Arduino Pro Mini dla Proteusa. Udostępniłem już bibliotekę Arduino Nano, Arduino UNO i Arduino Mega 2560 dla Proteusa. Arduino Pro Mini jest kolejną płytką Arduino, która również używa tego samego mikrokontrolera Atmega328 i ma prawie taką samą liczbę pinów jak Arduino UNO i Arduino Nano. Arduino Pro Mini jest jeszcze mniejsze niż Arduino Nano. Nie posiada programatora, więc jeśli chcesz go zaprogramować musisz użyć konwertera TTL na Serial lub możesz użyć Arduino UNO, aby nagrać na nim kod do programowania. W dzisiejszym tutorialu podzielę się biblioteką Arduino Pro Mini dla Proteusa, która jest pierwszą biblioteką stworzoną dla tej płytki. Nigdzie nie znajdziesz biblioteki Arduino Pro Mini dla Proteusa. Jestem dumny, że nasz blog udostępnia tę bibliotekę po raz pierwszy. Możesz pobrać tę bibliotekę za darmo z poniższego linku i użyć do symulacji układów. 

Niniejsza biblioteka zawiera sześć płytek Arduino, którymi są Arduino UNO, Arduino Mega 2560, Arduino Mega 1280, Arduino Nano, Arduino Mini i Arduino Pro Mini. Kompletną bibliotekę można pobrać klikając tutaj.

Biblioteka Arduino Pro Mini dla Proteusa

Pobierz bibliotekę klikając w link na końcu artykułu.

Po kliknięciu tego przycisku, otrzymasz plik zip zawierający dwa pliki o nazwie ArduinoProMiniTEP.LIB i ArduinoProMiniTEP.IDX.

Umieść te pliki w folderze libraries swojego oprogramowania Proteus.

Uwaga: Jeśli używasz Proteus 7 lub 8 Professional, to powinieneś przeczytać ten artykuł.

Po umieszczeniu tych plików w folderze Library uruchom oprogramowanie Proteus. W programie Proteus wyszukaj Arduino Pro Mini i umieść je w swoim obszarze roboczym.

Płytka Arduino Pro Mini w Proteusie będzie wyglądała jak na poniższym rysunku:

Następną rzeczą, którą powinniśmy sprawdzić jest plik hex. W celu załadowania pliku hex do Arduino Pro Mini, po prostu kliknij na niego dwukrotnie, aby otworzyć panel właściwości. Wybierz plik hex klikając przycisk „browse” w sekcji Program File.

Zaprojektujmy prosty przykład migania, tak jak to robiliśmy dla poprzednich bibliotek.

Zbuduj układ, jak pokazano na poniższym rysunku:

Następnie użyj przykładu blink z oprogramowania Arduino i skompiluj go, aby uzyskać plik hex. Wybierz plik hex w sekcji Program File i naciśnij przycisk RUN.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, otrzymasz wyniki jak pokazano na poniższym rysunku:

Od teraz możesz symulować Arduino Pro Mini w Proteusie używając powyższej biblioteki.

Aktualizacja: Stworzyliśmy nową wersję tej biblioteki, którą możesz sprawdzić klikając tutaj.

Do pobrania
Download icon Pobierz bibliotekę Arduino Pro Mini dla Proteusa

Artykuł Arduino Pro Mini Library for Proteus opracowano w wersji polskiej na podstawie współpracy z portalem www.theengineeringprojects.com.

Firma:
Tematyka materiału: Symulator Arduino, Biblioteka Arduino Pro Mini Proteus
AUTOR
Źródło
www.theengineeringprojects.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Czujniki poziomu cieczy
1/10 Czujnik pływakowy:
Oceń najnowsze wydanie EdW
Wypełnij ankietę i odbierz prezent
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"