Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowy poziom interakcji z użytkownikiem w Twoim projekcie

Article Image
Zastosowanie wyświetlaczy ze zintegrowanym rozbudowanym sterownikiem umożliwia zupełnie nowe podejście do realizacji projektów wymagających interfejsu HMI. Po pierwsze, pozwala na ograniczenie kosztów poprzez wyeliminowanie konieczności stosowania wydajnych mikrokontrolerów oraz skomplikowanych płytek PCB. Po drugie, ułatwia i przyspiesza wykonanie interfejsu dzięki specjalnej aplikacji działającej w systemie Windows.

W ofercie firmy White Electronics znajdziemy panele firmy DWIN zarówno do współpracy z układami mikroprocesorowymi (komunikacja UART TTL/CMOS, RS232, RS485) jak i w pełni autonomiczne bazujące na systemie Android lub Linux oraz panele z interfejsem HDMI. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości podzespołów dostępne są modele o takich parametrach jak:

  • zakres temperatur od –45 do +85°C (standardowo od –20 do +70°C),
  • jasność do 1000 nitów (standardowo 300 nitów),
  • zintegrowane filtry UV i powłoki antyrefleksyjne.

Wszystko to pozwala na użycie paneli firmy DWIN nie tylko w zastosowaniach wewnętrznych, doskonale sprawdzają się również w aplikacjach zewnętrznych.

Panele do systemów z MCU

Panele przeznaczone dla układów mikroprocesorowych mają zintegrowaną pamięć i bardzo wydajny sterownik, który dzięki sprzętowej kompresji JPEG pozwala na odświeżanie obrazu z czasem 40 ms. Sterownik odpowiada za pełne odwzorowanie dostarczonych danych w formie wyświetlanych liczb, tekstów, ikon, wskazówek, animacji, a jednocześnie obsługuje panel dotykowy (rezystancyjny lub pojemnościowy) i wysyła do sterownika tylko niezbędne dane potrzebne do wykonania ustalonych operacji. Takie podejście pozwala na uzyskanie bardzo dużej skalowalności produktu, gdyż mikroprocesor urządzenia z tym samym oprogramowaniem może współpracować raz z wyświetlaczem 4,3”, a w innych wersjach z ekranem 7”, 15” lub nawet 32”.

W ofercie są panele ze zintegrowaną szybą ochronną, co przekłada się na redukcję kosztów po stronie urządzenia docelowego, a jednocześnie upraszcza montaż i przyspiesza proces produkcyjny.

Projektowanie interfejsu odbywa się w specjalnym SDK dla systemu Windows, co pozwala na szybkie wykonanie interfejsu użytkownika. Bardzo dużą zaletą jest całkowita dowolność w doborze grafik, co pozwala na uzyskanie świetnych efektów wizualnych dopasowanych do potrzeb danego produktu.

Podsumowanie

Dzięki 8-letniemu doświadczeniu pracownicy firmy White Electronics mogą nie tylko pomóc w wyborze modelu najlepiej pasującego do danej aplikacji (obecnie w ofercie dostępnych jest ponad 300 modeli), ale również mogą udzielić wsparcia technicznego na etapie implementacji, wykonać całościowo interfejs GUI wedle wytycznych klienta lub zaprojektować cały układ sterowania i kontroli urządzenia.

White Electronics - logo

Firma: White Electronics
Tematyka materiału: White Electronics, DWIN, UART TTL/CMOS, RS232, RS485, HDMI, UV, MCU, Android, Linux
Źródło
Elektronika Praktyczna sierpień 2023
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"