Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wygraj zestaw ewaluacyjny LoRa z modułem RN2903

Article Image
Firma Microchip organizuje konkurs, w ramach którego można wygrać płytkę ewaluacyjną RN2903 LoRa technology Mote (DM164139), która jest kompletnym urządzeniem końcowym bezprzewodowej technologii LoRaWAN, bazującym na modemie RN2903 LoRa.

Zestaw ewaluacyjny RN2903 LoRa Mote to kompletne urządzenie końcowe bezprzewodowej technologii LoRaWAN klasy A. Na płytce znajduje się nowoczesny modem RN2903 LoRa, który jest w pełni certyfikowanym modułem radiowym na pasmo 915 MHz. Wykorzystuje unikalną modulację widma rozproszonego (spread spectrum) w paśmie Sub-1 GHz i jest zoptymalizowany do zapewnienia dużego zasięgu z wysoką przepustowością transmisji i przy niskim poborze mocy.

Wbudowany protokół LoRaWAN klasy A umożliwia bezproblemową łączność z dowolną infrastrukturą sieciową zgodną z LoRaWAN, zarówno publiczną, jak i prywatną. Moduł RN2903 został zaprojektowany z myślą o łatwości użytkowania i pozwala znacząco skrócić czas projektowania i wprowadzania na rynek. Jest idealny do czujników zasilanych bateryjnie i aplikacji o niskim poborze mocy, takich jak IoT, M2M, Smart City, sieci czujników, automatyka przemysłowa itp.

Zestaw ewaluacyjny przystosowany jest do zasilania bateryjnego i stanowi wygodną platformę do szybkiego demonstrowania możliwości modemu dalekiego zasięgu, a także do weryfikacji współdziałania podczas łączenia się z bramami i infrastrukturą zgodną z LoRaWAN v1.0. Płytka Mote zawiera czujniki światła i temperatury do generowania danych, które są przesyłane według ustalonego harmonogramu lub inicjowane przez naciśnięcie przycisku. Wyświetlacz LCD dostarcza informacji zwrotnych o stanie połączenia, parametrach odczytanych z czujników, oraz o odebranych danych i potwierdzeniach transmisji.

Schemat blokowy modułu RN2903 LoRa

Do połączenia z komputerem służy standardowy interfejs USB ze zintegrowanym konwerterem do interfejsu UART modemu RN2903. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów z rodziny Microchip RN, umożliwia to szybką konfigurację i kontrolę wbudowanego stosu protokołu LoRaWAN za pomocą zestawu poleceń ASCII wysokiego poziomu.

Aby mieć szansę na wygranie zestawu ewaluacyjnego RN2903 LoRa technology Mote, lub aby otrzymać kupon rabatowy 15% i bezpłatną wysyłkę, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie: https://bit.ly/33xgoCZ.

Szczegółowe informacje na temat płytki ewaluacyjnej oraz modułu LoRa RN2903 można znaleźć pod adresami: link 1, link 2

Firma: Microchip Technology
Tematyka materiału: Microchip, RN2903 LoRa Mote, klasa A, 915 MHz, IoT, M2M, Smart City, sieci czujników, automatyka przemysłowa, LoRaWAN
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"