Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Elportal.pl

Article Image
Minął rok od uruchomienia strony internetowej www.elportal.pl. Jak to rok? – zdziwi się pewnie niejeden Czytelnik EdW, przecież znam tę stronę od ponad 20 lat.

To prawda, ćwierć wieku temu powstał serwis elportal.pl, służący jako wsparcie dla miesięcznika „Elektronika dla Wszystkich”. W zeszłym roku zapadła decyzja, by domenę elportal.pl przeznaczyć dla większych zadań, a funkcję wspierania EdW realizować na stronie edw.elportal.pl, przechowującej numery archiwalne i materiały dodatkowe do artykułów publikowanych w EdW. A cóż to za „większe zadania”, którym teraz ma służyć domena elportal.pl?

Otóż zgodnie z nazwą jest to obecnie prawdziwy portal, potężny serwis obejmujący dziedzinę programowania i projektowania elektroniki. Jest to prawdziwy hub, na którym koncentruje się cała wiedza użyteczna dla elektroników konstruktorów, zarówno projektujących urządzenia konwencjonalnej elektroniki lutowanej, jak i opracowujących projekty soft, czyli konstruujących bez lutownicy poprzez programowanie gotowych modułów mikrokomputerowych (Arduino, Raspberry Pi, FPGA, itp.). Elportal czerpie wiedzę zarówno z czasopism wydawanych przez AVT („Elektronika dla Wszystkich” i „Elektronika Praktyczna”), jak i z czołowych na świecie serwisów/blogów internetowych, z którymi Redakcja Elportalu nawiązuje współpracę.

Ponadto, codziennie pojawia się na Elportalu kilka doniesień agencyjnych o najnowszych podzespołach, narzędziach, rozwiązaniach oferowanych na rynku dla projektantów urządzeń elektronicznych. Ciągły, codzienny strumień wpływających materiałów owocuje gwałtownym wzrostem popularności Elportalu. Liczba użytkowników podwaja się co kwartał. Wielu użytkowników ma już nawyk codziennego śledzenia nowości na Elportalu. Zasoby materiałów już są pokaźne i błyskawicznie rosną. Liczba opublikowanych projektów zbliża się już do tysiąca, w tym niemal 200 najbardziej popularnych kitów AVT. Jest wiele świetnych kursów.

Uwadze Czytelników EdW chciałbym szczególnie polecić kurs Repetytorium Elektroniki Użytkowej, zawierający 100 odcinków tematycznych. Elementarna wiedza o podzespołach, akcesoriach i urządzeniach elektronicznych przekazana jest w tym kursie przystępnie dla początkujących adeptów elektroniki, ale również zaawansowani elektronicy doceniają możliwość przypomnienia sobie niektórych tematów.

Dużym zainteresowaniem cieszy się rubryka Dla Ciebie, w której firmy rozdają bezpłatne próbki produktów wprowadzanych na rynek. Zajrzyj, może jest też coś dla Ciebie. Być może dołączysz do grona użytkowników odwiedzających Elportal codziennie.

Ten serwis uzależnia. Pamiętaj. Uprzedzałem.

Firma:
Tematyka materiału: ELEKTRONIKA DLA WSZYSTKICH, MAGAZYN, MIESIĘCZNIK, DLA ELEKTRONIKÓW, HOBBY
AUTOR
Źródło
Elektronika dla Wszystkich listopad 2022
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"