Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Pokój Nauczycielski

Article Image
Pod tytułem „Pokój Nauczycielski” rusza w EdW nowa rubryka dydaktyczna. Celem tej rubryki jest kształtowanie u Czytelników EdW umiejętności czytania ze zrozumieniem schematów i opisów projektów autorskich. Czytanie schematu i autorskiego opisu konstruktora można nazwać uważnym tylko wtedy, gdy nie jest bezkrytyczne. Tylko wtedy mogę powiedzieć, że rozumiem idee autora wyrażone na schemacie i w opisie, jeśli w konfrontacji z moją najlepszą wiedzą potrafię sprawdzić ich poprawność.

Mam kilkadziesiąt lat stażu pracy belferskiej i redakcyjnej, przeczytałem i zredagowałem tysiące artykułów opisujących projekty autorskie i możesz mi wierzyć, Drogi Czytelniku, że konstruktorzy projektów elektronicznych to ludzie omylni, jak każdy z nas. W projektach publikowanych w Internecie, ale też w artykułach drukowanych w czasopismach (nie wyłączając EdW) zdarzają się błędy różnej wagi, w tym też takie, które sprawiają, że układ nie może działać prawidłowo. A nawet, jeśli układ działa prawidłowo, to wątpliwości może budzić wybrany sposób rozwiązania zadania, czasami daleki od optymalnego. Dlatego proponujemy naszym Czytelnikom – uczmy się wykrywać te błędy na przykładach projektów sprawdzonych w naszym redakcyjnym Pokoju Nauczycielskim. Polecam lekturę tej nowej, pasjonującej rubryki EdW. 

Motto tej rubryki – Uczmy się na cudzych błędach nie wymaga komentarza.

Pamiętajmy! Nie oceniamy Autorów, tylko uczymy się na cudzych błędach.

Zapraszamy Czytelników do współpracy z naszym Pokojem Nauczycielskim. Jeśli natraficie w Internecie lub źródłach drukowanych na opisy projektów z poważnymi Waszym zdaniem błędami, to przysyłajcie takie opisy do naszej redakcji (redakcja@elportal.pl w tytule wiadomości: Pokój Nauczycielski) wraz z Waszymi uwagami.

Skoro już jesteśmy przy tematach dydaktycznych, to nie mogę powstrzymać się od wyrażenia bardzo przyjemnego zaskoczenia skalą reakcji nauczycieli na nasz list do szkół, opublikowany we wrześniowym wydaniu EdW. W najśmielszych przewidywaniach nie przypuszczałem, że tak wiele szkół angażuje się w rozwijanie zainteresowań uczniów podstawami elektroniki. Prawdziwą furorę robi seria kitów AVT EDU, które uczą elektroniki przez samodzielny montaż układów o bardzo atrakcyjnych funkcjach zabawowych. Wystarczy wymienić niektóre nazwy tych kitów: Stroboskop policyjny, Bijące serce LED, Pipek dręczyciel, Super Ucho, Stroboskop dyskotekowy, itd. Warto obejrzeć na naszym kanale You Tube (Kity AVT) filmy prezentujące działanie najbardziej popularnych kitów AVT EDU (wykaz poniżej).

Najbardziej popularne kity edukacyjne dla szkół
Zobacz filmy na kanale You Tube (Kity AVT) – http://bit.ly/2ScLZTy

AVT EDU621 Stroboskop policyjny LED
AVT EDU635 Minipianino
AVT EDU630 TermoEmotek
AVT EDU637 Pikająca kostka do gry
AVT EDU644 Kolorofon LED
AVT EDU638 Super Ucho
AVT EDU626 Wiatraczek LED
AVT EDU622 Zmierzchowa lampka LED
AVT EDU623 Czterolistna koniczynka LED
AVT EDU620 Bijące serce LED
AVT EDU631 Wskaźnik kierunku LED
AVT EDU625 Pipek dręczyciel
AVT EDU634 MigoLEDki
AVT EDU629 Wściekły byk LED
AVT EDU641 Stroboskop dyskotekowy LED
AVT EDU632 UFOledek
AVT EDU627 Podręczna latarka LED
AVT EDU649 Termo Strażak

Firma:
Tematyka materiału: ELEKTRONIKA DLA WSZYSTKICH, MAGAZYN, MIESIĘCZNIK, DLA ELEKTRONIKÓW, HOBBY
AUTOR
Źródło
Elektronika dla Wszystkich październik 2022
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"