Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Moduły zasilające TRACO rodziny TMPi i TMPM z oferty AMTEK

Article Image
W ofercie firmy AMTEK pojawiły moduły zasilaczy AC/DC z rodzin TMP i TMPM firmy TRACO POWER.

Jak wielu elektroników, na każdym etapie przygody tudzież kariery zawodowej czy też naukowej się przekonało: „Układ elektroniczny bez zasilania nie działa”. Warto wiedzieć, że czasem warto sięgnąć po gotowe rozwiązania w tym temacie.

Oczywiście należy i dobrze jest zbudować swoje ileś zasilaczy opartych na LM78XX, ale nie trzeba tego robić przy każdym urządzeniu. W takiej sytuacji bardzo ciekawą propozycją jest seria zasilaczy TMP i TMPM firmy TRACO, które przedstawia ilustracja tytułowa. Wszystkie modele są wykonane w drugiej klasie ochronności i schowane w szczelnej, płaskiej obudowie z tworzywa sztucznego. Zależnie od wersji posiadają złącza zaciskowe do przewodów lub piny do wlutowania w płytkę PCB, opcjonalnie dostępne są też wykonania z gniazdem. Wszystkie są wyposażone w zabezpieczenie przed przekroczeniem napięcia zasilania, przeciążeniem i zwarciem na wyjściu oraz przed przegrzaniem. 

Dostępny wybór modeli jest bardzo szeroki, możemy za producentem podzielić je na trzy grupy:

  • jedno napięcie wyjściowe, moce od 4 W do 10 W,
  • jedno napięcie wyjściowe, moc od 15 W do 60 W,
  • dwa lub trzy napięcia wyjściowe, moc od 4 W do 30 W.

Modele z pierwszej grupy przedstawia tabela 1.

Tabela 1. Zasilacze pojedyncze o mocach od 4 W do 10 W

W tej grupie znajdziemy moduły różnych mocy o napięciach wyjściowych 3V3, 5 V, 9 V, 12 V, 15 V i 24 V. Dostępne wykonania z drugiej grupy przedstawia tabela 2.

Tabela 2. Zasilacze pojedyncze o mocach od 15 W do 60 W

W tej grupie znajdziemy modele o napięciach wyjściowych  5 V, 5V1, 9 V, 12 V, 15 V, 24 V, 36 V i 48 V. Modele z grupy trzeciej przedstawia tabela 3.

Tabela 3. Zasilacze podwójne i potrójne o mocach od 4 W do 30 W

W tej grupie znajdziemy zasilacze z dwoma i trzema napięciami wyjściowymi, w tym symetryczne, ze wspólną masą oraz w jednym z napięć wyjściowych izolowanych galwanicznie od pozostałych. Różnorodność  dostępnych napięć wyjściowych jest naprawdę duża i można dobrać odpowiedni moduł do bardzo wielu zastosowań. 

Wszystkie zasilacze mogą pracować przy zasilaniu zarówno napięciem zmiennym o wartości od 100 VAC do 240 VAC jak i stałym z zakresu od 120 VDC do 370 VDC. Wartość napięcia wyjściowego jest prawidłowa z dokładnością do 2%, istnieje możliwość jego drobnej regulacji. Bogatą listę parametrów oraz certyfikatów znajdziemy w karcie katalogowej dołączonej do artykułu. Producent oferuje także adaptery zatrzaskowe do montażu na szynie DIN.

Do pobrania
Download icon Karta katalogowa
Firma: AMTEK spol. s r.o.
Tematyka materiału: moduły zasilaczy TRACO POWER
AUTOR
Źródło
amtek.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"