Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Pierwsza farma wiatrowa TAURON na Śląsku

Article Image
W Gamowie pod Raciborzem pojawiły się już pierwsze ekipy, które przygotowują teren pod budowę wiatraków. W ramach nowej farmy wiatrowej zaistnieje blisko 15 masztów o łącznej mocy 33 MW. To pierwsza tego typu instalacja energetyczna TAURON w tym regionie.

Inwestycja w okolicach Raciborza obejmuje budowę farmy wiatrowej o łącznej mocy: 33 MW. Będą się na nią składać wierne turbiny wiatrowe, mocy 2,2 MW każda. Związane z nimi prace budowlane wystartują na przełomie marca i kwietnia 2023 roku. Aktualnie na miejscu trwają prace przygotowawcze. Pierwsza produkcja energii nastąpi w połowie 2024 roku. Zapewni to pokrycie zapotrzebowania dla 28 tysięcy gospodarstw domowych. Zdaniem prezesa zarządu spółki TAURON Zielona Energia (wykonawca inwestycji), Wojciecha Więcławka:

"Realizacja projektu farm wiatrowych na terenie województwa śląskiego ma duży wpływ na mieszkańców regionu, którzy zyskają dostęp do niskoemisyjnych źródeł energii. Tylko przez współpracę z lokalnymi podmiotami możemy zapewnić zrównoważoną i odnawialną energię dla mieszkańców regionu."

Więcej informacji pod adresem: media.tauron.pl

Pan Wojciech Więcławek - prezes zarządu spółki TAURON Zielona Energia
Wideo
Firma: TAURON
Tematyka materiału: farmy wiatrowe, Gamów, Racibórz, Śląsk, TAURON, wiatraki energetyczne
AUTOR
Źródło
media.tauron.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"